Zupełnie znienacka pecetowa Terraria dostanie kolejny dodatek!

Strona głównaZupełnie znienacka pecetowa Terraria dostanie kolejny dodatek!
04.04.2013 08:44
Zupełnie znienacka pecetowa Terraria dostanie kolejny dodatek!
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Twórca odpoczął czy miał dość graczy jęczących na forach?

bEDzsUGJ

Zakręconych dziejów Terrarii ciąg dalszy. Gra była bardzo popularna, dostawała darmowe dodatki, gdy w pewnej chwili - w lutym 2012 r. - Andrew "Redigit" Spinks zdecydował, że ma dość. Zaprzestał aktualizowania pecetowej Terrarii oraz sprzedał Engine/505 games prawa do zrobienia konsolowej. Firma ta zdecydowała się przy tej okazji poprawić i rozszerzyć oryginalny projekt, czym nie zdobyła sobie sympatii fanów z komputerami. Strona Terrarii na Facebooku stała się miejscem wściekłych ataków graczy, którzy nie mogli pojąć, że nie dostaną tego samego, co pojawi się na konsolach: kooperacji na jednym ekranie, nowego bossa, zwierzaków, sprzętu etc.

I nagle, niczym Feniks z popiołów, na Facebooku pojawił się sam Redigit, który ujawnił, że od dwóch miesięcy pracuje nad dodatkiem do Terrarii. Pomaga mu kilku grafików zwerbowanych spośród społeczności (bo jego dawny grafik ma swoje studio i projekt - Starbound), ale minie jeszcze kilka miesięcy, zanim skończą.

Redigit

bEDzsUGL

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, co będzie zawierał dodatek. Na obrazkach widać m.in. chmury - białe i  deszczowe, które będą się zachowywać jak materiał budowlany - da się je zebrać i ustawić na nowo. Da się też dojrzeć także wodospady czy żółwie, Wśród rozważanych nowości pojawia się też klasa medyka, która pozwoliłaby łatwiej przetrwać drużynowe walki z bossami.

Bardzo mnie to cieszy, że Terraria jeszcze odżyje. Ciekawi mnie jednak, czy nowości z pecetowej wersji trafią potem na konsole? W drugą stronę to nie zadziałało. Może okazać się, że Terraria na PC i konsole to dwa osobne byty. Każdy z własną nową zawartością i własnymi aktualizacjami. To byłoby... dziwne.

Paweł Kamiński

327116230731913258
bEDzsUHH