Zrób to sam - własne aplikacje na Androida

Zrób to sam - własne aplikacje na Androida
12.07.2010 20:01
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Masz pomysł na zabawną grę? Potrzebujesz prostej aplikacji, której nie ma na Android Market? Teraz możesz stworzyć je samodzielnie i wcale nie musisz być programistą.

Google stworzyło aplikację App Inventor, która ma pomagać normalnym ludziom w tworzeniu programów na Androida. Nie trzeba znać żadnych języków programowania ani zagłębiać się w techniczne zawiłości systemu. Aplikacje składa się głównie poprzez przeciąganie i upuszczanie elementów w odpowiednich miejscach. Są bloki z informacjami, powtarzalnymi akcjami czy wyzwalacze akcji działające w odpowiednich warunkach.

Nie da się w ten sposób stworzyć skomplikowanych, wydajnych programów, ale nie to jest celem. Chodzi o spersonalizowane, proste rzeczy, które z powodu specyfiki nie znajdują szerszego zastosowania. Cierpisz na deficyt romantyczności, a narzeczona wymaga regularnego przypominania o uczuciu? Napisz aplikację, która będzie wysyłać co jakiś czas odpowiednie komunikaty. Wybierasz się ze znajomymi na wielki koncert czy imprezę plenerową, a nie lubisz szukać się w tłumie? Stwórz program, który będzie odczytywał twoją pozycję z GPS i przekazywał pozostałym.

App Inventor to obecnie wersja beta. Więcej informacji, samouczki i przykładowe aplikacje znajdziecie tutaj.

Tomasz Andruszkiewicz

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)