Zrób to sam - własne aplikacje na Androida

Masz pomysł na zabawną grę? Potrzebujesz prostej aplikacji, której nie ma na Android Market? Teraz możesz stworzyć je samodzielnie i wcale nie musisz być programistą.

marcindmjqtx

Google stworzyło aplikację App Inventor, która ma pomagać normalnym ludziom w tworzeniu programów na Androida. Nie trzeba znać żadnych języków programowania ani zagłębiać się w techniczne zawiłości systemu. Aplikacje składa się głównie poprzez przeciąganie i upuszczanie elementów w odpowiednich miejscach. Są bloki z informacjami, powtarzalnymi akcjami czy wyzwalacze akcji działające w odpowiednich warunkach.

Nie da się w ten sposób stworzyć skomplikowanych, wydajnych programów, ale nie to jest celem. Chodzi o spersonalizowane, proste rzeczy, które z powodu specyfiki nie znajdują szerszego zastosowania. Cierpisz na deficyt romantyczności, a narzeczona wymaga regularnego przypominania o uczuciu? Napisz aplikację, która będzie wysyłać co jakiś czas odpowiednie komunikaty. Wybierasz się ze znajomymi na wielki koncert czy imprezę plenerową, a nie lubisz szukać się w tłumie? Stwórz program, który będzie odczytywał twoją pozycję z GPS i przekazywał pozostałym.

App Inventor to obecnie wersja beta. Więcej informacji, samouczki i przykładowe aplikacje znajdziecie tutaj.

Tomasz Andruszkiewicz

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościgooglesoftware

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.