ZombiU (już bez U) na PS4 i X1. Ubisoft naprawi kosztowny błąd?

ZombiU (już bez U) na PS4 i X1. Ubisoft naprawi kosztowny błąd?

ZombiU (już bez U) na PS4 i X1. Ubisoft naprawi kosztowny błąd?
marcindmjqtx
22.06.2015 08:35, aktualizacja: 05.01.2016 15:01

ZombiU to dobra, pokazująca możliwości Wii U gra, która zaliczyła spektakularną klapę. Wersja na PlayStation 4 i Xboksa One pozwoli odrobić straty?

Ubisoft wierzył w Wii U przy jej starcie na wypadek, gdyby konsola jakimś cudem powtórzyła sukces Wii. Szybko okazało się, że jednak nie powtórzy, a Francuzi postawili na złego konia. Yves Guillemot i spółka krótko po premierze się od Wii U odwrócili, ale wydawałoby się, że czasu cofnąć się nie da - gra już wydana, grą wydaną (i sprzedażowym fiaskiem) pozostanie.

W erze remasterów, reedycji i podmiany opakowań wszystko jest jednak możliwe.

Jeszcze przed E3 2015 po internecie zaczęła krążyć plotka o przeniesieniu ZombiU na PlayStation 4 i Xboksa One. Słyszeliśmy w życiu mniej wiarygodne przecieki, ale ten sprawiał wrażenie całkiem karkołomnego w egzekucji. Gra Ubi opierała się przecież o wykorzystanie unikalnego kontrolera Wii U. Jako jedna z nielicznych gier robiła to zresztą skutecznie. GamePad był w ZombiU czymś znacznie więcej, niż tylko ciekawostką czy dodanym na siłę bajerem.

E3 minęło, zapowiedzi się nie doczekaliśmy, plotkę można było zacząć wkładać między bajki... aż tu nagle wzmianka o wydawanej przez Ubisoft grze Zombi na Xboksa One pojawiła się w rejestrach australijskiej organizacji przyznającej oznaczenia wiekowe.

Ubisoft będzie musiał wyciąć z gry znacznie więcej, niż tylko U w tytule. Czy pacjent przetrwa tę operację? Czy dostaniemy coś więcej niż odświeżoną grę-zombiaka pozbawioną na domiar złego jej najciekawszych rozwiązań? Mam wątpliwości, ale wstrzymam się z sądami do oficjalnej zapowiedzi.

Nie powinniśmy czekać na nią zbyt długo.

[Źródło: Rząd Australii]

Piotr Bajda

327275387690879876
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)