Zobaczyliśmy rycerzy Nilfgaardu serialowego „Wiedźmina”. Coś tu poszło nie tak

Zobaczyliśmy rycerzy Nilfgaardu serialowego „Wiedźmina”. Coś tu poszło nie tak

Zobaczyliśmy rycerzy Nilfgaardu serialowego „Wiedźmina”. Coś tu poszło nie tak
Tatiana Kowalczyk
27.05.2019 11:12

Ale to chyba jeszcze nie powód do zmartwień... chyba.

Do sieci wyciekły kolejne materiały z planu filmowego „Wiedźmina” od Netfliksa. Tym razem padło na Nilfgaardczyków – aktorzy nagrali się w pełnej nilfgaardzkiej zbroi, wygłupiając się i machając mieczami. Chyba robiąc to nie spodziewali się tak negatywnej reakcji ze strony fanów; wideo ich autorstwa ma na YouTubie ma może jakieś 10% kciuków w górę.

Jeśli łudzicie się, że to projekt fanowski, obawiam się, że to niestety autentyk – portal, który to upublicznił, ma kontakty wewnątrz ekipy pracującej nad „Wiedźminem” i regularnie dostarcza nieoficjalne materiały z planu.

Obraz
Obraz
Obraz

Trudno się dziwić tej reakcji. Patrząc na te zbroje, doskonale to rozumiem. Kompletnie nie oddają charakteru armii Nilfgaardu, góra nie pasuje do dołu, te dziwne wzorki... No i ten powykrzywiany miecz? Serio? Tak można by ubrać bardziej jakiegoś orka. Na szkicu koncepcyjnym zapewne wyglądało to świetnie, ale co innego w rzeczywistości. Zbyt mocno poszli w kierunku fantasy; jednak dla uniwersum „Wiedźmina" historyczny realizm zawsze był stosunkowo ważny.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)