Zobaczcie 7 minut z Rochard 2 - gry, o której nie wiadomo, czy powstanie

Zobaczcie 7 minut z Rochard 2 - gry, o której nie wiadomo, czy powstanie

Zobaczcie 7 minut z Rochard 2 - gry, o której nie wiadomo, czy powstanie
marcindmjqtx
02.10.2012 10:03, aktualizacja: 21.01.2016 16:55

Pierwszy Rochard był sukcesem w recenzjach i opiniach graczy, ale niestety finansowo okazał się klapą. Nie dlatego, że był słaby.

Rochard był "sympatyczną" grą, jak pisał o nim Konrad w recenzji, co jednak nie wystarczyło do osiągnięcia sukcesu. Twórcy wspominają na swoim blogu, że bardzo zaszkodziła im ubiegłoroczna awaria PSN - Rochard miał się tam ukazać w maju i gdy nagłe wydarzenia sprawiły, że Recoil przestało dostawać fundusze na produkcję, gra została wydana na PS3 dopiero pod koniec września. Ci, którzy coś o niej słyszeli, zdążyli zapomnieć, a twórcy - 7 osób - nie mieli pieniędzy na marketing.

Wersja pecetowa mała jeszcze gorzej - wyszła w listopadzie, pomiędzy wielkimi premierami i w mediach pojawiło się bardzo niewiele informacji o niej. Twórcy zabrali się za część drugą - jednak z braku pieniędzy musieli przestać - produkcja jest obecnie "zawieszona". Pod swoim filmem na YouTube wspominają, że rozważają kampanię na Kickstarterze lub Indiegogo, by uzyskać fundusze.

W poniższym fragmencie rozgrywki widać wprawdzie sporo elementów graficznych znanych w pierwszej części, ale za to zaczęły dochodzić nowe aspekty do mechaniki, która była kluczowa dla tej logicznej platformówki.

Warto dodać, że Rochard jest dostępny w obecnym Humble Indie Bundle - jeszcze przez 15 godzin.

Paweł Kamiński

326878233742633239
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)