Znudziły się Wam xboksowe osiągnięcia? Microsoft chce rozbudować ich system

Znudziły się Wam xboksowe osiągnięcia? Microsoft chce rozbudować ich system

Znudziły się Wam xboksowe osiągnięcia? Microsoft chce rozbudować ich system
Maciej Kowalik
10.01.2018 11:28

A raczej dobudować do nich drugi - poziomy kariery.

Plany nie są nowe. Pod koniec ubiegłego roku Mike Ybarra zapowiadał na łamach Windows Central "fundamentalne zmiany". Bo obecny system wyklucza wielu graczy. Nie ma do zaoferowania nic maniakom młócącym non stop w jedną czy dwie gry, bo oni tysiaczka już wbili. A skoro wynik gracza ma być jakąś jego wizytówką w społeczności, to w takim przypadku system przekłamie rzeczywistość chociażby w przypadku zawodowca Halo 5.

Zaznaczał jednak, że nowy system będzie uzupełniał już obecny. Nie miał go zastępować.

Teraz WindowsCentral dotrało do pierwszych konkretów nowinek. Microsoft nazwał nowy system karierą. Ale prace ponoć dopiero się rozpoczęły.

Skoro kariera, to będą szczeble. I nagrody. Za pokonywanie kolejnych poziomów, będziemy otrzymywać skrzynki z przedmiotami kosmetycznymi dla avatarów. Ale tych nowych, które Microsoft ciągle opóźnia. Rozwój kariery nie będzie zależał od zdobywania osiągnięć, choć będą one w nim pomagać, bo będą przynosić punkty doświadczenia.

Ale system ma być od nich niezależny. Kariera będzie zlecać nam zadania, polegające np. na odpaleniu jakiejś gry. Szkoda, że nie wyciekło więcej przykładów. Ciekawi mnie czy Microsoft będzie próbował dogadać się z developerami, by wszywać w gry przypisane do nich konkretnie dodatkowe, zlecane przez system, wyzwania. Na pewno będę zawiedziony jeśli takowych nie będzie w grach first party. Jest tu potencjał.

Nie jestem mistrzem Halo 5. Ba, nie sprawdzam nawet co jest potrzebne do odblokowania osiągnięcia czy pucharku. W zasadzie nie wyciskam z gier maksa, ale z drugiej strony gram w ich bardzo wiele. Gdybym był bardziej społeczny, nowy system pewnie byłby też dobry dla mnie, bo każde 230/1000 GS byłoby jakimś kroczkiem do wyższego poziomu i nowego ciuszka, czy jakiejś dekoracji "plakietki".

325546843826631282

Ale fajnie, że Microsoft pracuje nad czymś nowym. Osiągnięcia i trofea trącą już myszką i fajnie byłoby te systemy odświeżyć. Zaoferować lepszą motywację do zabawy. Mam nadzieję, że ten wyciek to tylko czubek góry lodowej i będzie tam kilka świeżych i interesujących dla graczy pomysłów.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)