Znakomity speedrun w Fallout 3. Dotychczasowy rekord pobity o 4 sekundy!

Znakomity speedrun w Fallout 3. Dotychczasowy rekord pobity o 4 sekundy!

Znakomity speedrun w Fallout 3. Dotychczasowy rekord pobity o 4 sekundy!
marcindmjqtx
28.03.2015 13:00, aktualizacja: 05.01.2016 15:11

18 minut 53 sekundy, tyle potrzeba na ukończenie Fallouta 3. A mówili, że The Order 1886 było krótkie.

Tytułu nikt nikomu nie zabrał, bo nowy rekord ustanowił dotychczasowy mistrz. 18 minut 53 sekundy, dokładnie tyle czasu potrzebował gracz kryjący się pod nickiem Rydou, na ukończenie Fallouta 3. Ktoś narzekał na długość współczesnych gier? Sami widzicie, że kiedyś nie było lepiej.

Rydou wyjaśnia, że taki wynik nie byłby możliwy do osiągnięcia, gdyby nie pewne błędy gry, z których korzystają wszyscy speedrunnerzy:

Są oczywiste pewne skróty. Za każdym razem, kiedy użyjesz quickload, system kolizji nie działa przez jakieś 10 klatek, co pozwala mi na przeskakiwanie przez obiekty i ściany, ale to jest ok. Oficjalne zasady speedrunu pozwalają na wszystko, co nie wymaga użycia konsoli i wyraźnie zaznaczają, że zapisywanie oraz wczytywanie jest dozwolone tak długo, dopóki dzieje się to w trakcie tego samego podejścia. Czasem 18:53, Rydou pobił dotychczasowy rekord 18 minut 57 sekund, który również należał do niego. Konkurencja w tej dziedzinie jest zażarta i pierwszych dziewięć wyników znajduje się w przedziale minuty od nowego rekordu. Speedrunner zaznaczył również, że teraz czuje się spełniony i nie zamierza ponownie podchodzić do produkcji Bethesdy, dopóki ktoś nie zabierze mu rekordu.

[Źródło: PCGamer]

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)