Znak towarowy Bloodborne wrócił do Sony po tym, jak firma straciła do niego prawa

Dziwna historia ze szczęśliwym zakończeniem.

Znak towarowy Bloodborne wrócił do Sony po tym, jak firma straciła do niego prawa
marcindmjqtx

27.03.2015 | aktual.: 05.01.2016 15:11

Kilka dni temu Sony zapomniało przedłużyć prawa do kilku swoich znaków towarowych. Wśród garści mało znanych nazw znalazło się... Bloodborne, czyli największy wiosenny hit na wyłączność na PS4. Ktoś zapomniał? Nawalił? Nieważne, grunt że niewiele brakowało do utraty praw.

Firma przyznała, że "zapominalstwo" było przypadkowe, bo na znaku Bloodborne jednak im zależy (dziwnym nie jest) i szybko złożyła stosowne papiery, by sprawę naprawić. Dziś amerykański urząd patentowy przyklepał temat i wszystkie znaki towarowe wróciły do portfolio Sony.

To nie pierwszy przypadek, gdy ktoś w japońskiej firmy ma problem z nadzorowaniem podobnych spraw. Wcześniej Sony straciło (i szybko odzyskało) znak towarowy The Last Guardian. Drogim oficjelom życzymy głowy na karku. Przydaje się przy prowadzeniu firmy, która jak do tej pory sprzedała w tej generacji najwięcej konsol.

[Źródło: DualShockers]

Marcin Kosman

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.