Znajdź 5 różnic...

...czyli o współczesnej cenzurze moralnej słów kilka.

marcindmjqtx

24.03.2011 | aktual.: 06.01.2016 13:22

To, co widzicie po lewej stronie obrazka u góry to japońska, oryginalna wersja okładki Dead or Alive: Dimensions. Po prawej - wersja amerykańska. Różnica, taka znacząca, tak naprawdę jest tylko jedna - zwróćcie uwagę na nogę, delikatnie może przechodzącą w pośladek, bohaterki. Taką zmianę nakazało twórcom gry ESRB, połnocnoamerykański odpowiednik europejskiego PEGI. Inaczej gra nie zostałaby dopuszczona do sprzedaży.

Powód? Na okładki muszą patrzeć wszyscy. Dzieci też. A one szokującą gołą nogą mogą się przecież zgorszyć, prawda?

Przedwczoraj pisaliśmy o zmianie loga, jakie ESRB wymusiło na twórcach Dead Island - już wtedy było to odrobinę kuriozalne. Przykład Dead or Alive jest jednak jeszcze bardziej skrajny.

A to i tak jeszcze nie jest szczyt możliwości ESRB. Rzućcie okiem na okładkę wydanego już Samurai Warriors 3 (wersja amerykańska znów po prawej):

Widzicie różnicę? Na moje oko wynosi jakieś dwa piksele.

Zdaje sobie sprawę z tego, że ta informacja dla Europejczyków to jedynie ciekawostka. Kiedy jednak patrzę na te przykłady współczesnej cenzury moralnej (poprawności politycznej?), zaczynam się zastanawiać, w którym właściwie wieku my żyjemy...

Albo w którym wieku żyją przedstawiciele ESRB.

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkidead or alive dimensions
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.