Zmiany w obronie, ataku i środku pola. Żadna formacja nie ma być w FIFA 16 pokrzywdzona

Strona głównaZmiany w obronie, ataku i środku pola. Żadna formacja nie ma być w FIFA 16 pokrzywdzona
16.07.2015 12:20
Zmiany w obronie, ataku i środku pola. Żadna formacja nie ma być w FIFA 16 pokrzywdzona
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Wylądował nowy zwiastun FIFA 16. Sporo w nim marketingowego mydlenia oczu, lecz niektóre z prezentowanych nowinek mogą faktycznie na wirtualnej murawie namieszać.

Seria FIFA przyzwyczaiła nas do pewnego schematu. Jeśli w zeszłym roku EA Sports dłubało przede wszystkim przy grze obronnej, to teraz należy spodziewać się zmian w ofensywie. FIFA 16 zdaje się z tą tradycją zrywać, dając każdej formacji po równo nowych narzędzi.

Podoba mi się przede wszystkim nowość pozwalająca obrońcom ustać wślizg. Dotychczas źle wymierzony atak na piłkę oznaczał - dzięki zbierającym się ślamazarnie z trawy zawodnikom - otwarcie rywalowi drogi do bramki. Cieszy też majstrowanie przy strzałach. W ostatnich latach ten aspekt spotkało wiele usprawnień, ale uderzeniom na bramkę wciąż brakuje niestety trudnej do uchwycenia "soczystości". Trochę obaw budzą z kolei "dynamiczne dośrodkowania" za plecy defensorów. Jeśli EA Sports nie wyważy odpowiednio skuteczności tych zagrań, "lama passy" z Pro Evo mogą mieć godnych następców.

Liczę, że obietnice nie się skończą na zwiastunie, a Arek Milik na okładce nie będzie największą nowością w FIFA 16.

[Źródło: EA Sports Polska]

Piotr Bajda

327008827206031402
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)