Złodzieje zrabowali biżuterie i buty. W grze

W czerwcu informowaliśmy o katowickim przypadku napaści na jednego gracza w Tibię przez drugich w celu kradzieży postaci w grze. Tym razem w Olsztynie na policję zgłosił się 27-latek, któremu z ekwipunku zniknęła magiczna bransoletka, naszyjnik, a także buty, tarcza i hełm.

Złodzieje zrabowali biżuterie i buty. W grze
marcindmjqtx

Jak pisze Dziennik:

Na komendę przy ulicy Partyzantów zgłosił się w poniedziałek 27-latek i zawiadomił funkcjonariuszy o przywłaszczeniu jego własności. Opowiedział, że od roku gra w jedną z gier sieciowych, gdzie można wspólnie z innymi graczami walczyć i zwiedzać stworzony dla potrzeb gry świat. By udoskonalać wirtualną postać, trzeba kupować ekwipunek. Jak twierdzi mężczyzna, jeszcze 16 lipca jego postać była w pełni wyposażona. Gdy ponownie się zalogował dzień później, okazało się, że jego bohater stracił ekwipunek Straty zostały wycenione na 900 złotych. Podejrzanym o kradzież jest brat znajomej, który co prawda obiecał, że ekwipunek zwróci, ale został ostatnio zauważony jak w skradzionych butach na nogach, hełmie na głowie, tarczy w ręku itd. tłucze potwory.

Tytuł gry w artykule nie padł. Najprawdopodobniej z uwagi na dobro śledztwa.

Żeby jednak nie było tak śmiesznie, to czyn podpada pod "przywłaszczenie mienia", za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

[via Dziennik]

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.