Złodziej wirtualnych butów otrzymał prawomocny wyrok

W wirtualnych światach sieciowych gier można sobie pozwolić na wiele, ale włamanie się na nieswoje konto i kradzież ekwipunku to już przestępstwo, za które grozi prawdziwa kara. Pierwszy wyrok już zapadł.

marcindmjqtx

14.10.2010 | aktual.: 06.01.2016 15:39

W lipcu pisaliśmy o sprawie 27-latka z Olsztyna, którego postać i internetowej gry MMO Metin2 została okradziona z ekwipunku (magiczna biżuteria, miecz, tarcza, hełm i buty). Poszkodowany zgłosił sprawę policji, a sąd wydał wyrok, którego skan widzicie powyżej (staramy się potwierdzić jego autentyczność).

Oskarżony został uznany winnym czynu z art.287 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks Karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.): Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 200 złotych.

Potencjalni złodzieje wirtualnych przedmiotów powinni się więc strzec. Kara jest jak najbardziej realna. [źródło] Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościprawopolicja
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.