Złodziej wirtualnych butów otrzymał prawomocny wyrok

Złodziej wirtualnych butów otrzymał prawomocny wyrok14.10.2010 15:15
marcindmjqtx

W wirtualnych światach sieciowych gier można sobie pozwolić na wiele, ale włamanie się na nieswoje konto i kradzież ekwipunku to już przestępstwo, za które grozi prawdziwa kara. Pierwszy wyrok już zapadł.

W lipcu pisaliśmy o sprawie 27-latka z Olsztyna, którego postać i internetowej gry MMO Metin2 została okradziona z ekwipunku (magiczna biżuteria, miecz, tarcza, hełm i buty). Poszkodowany zgłosił sprawę policji, a sąd wydał wyrok, którego skan widzicie powyżej (staramy się potwierdzić jego autentyczność).

Oskarżony został uznany winnym czynu z art.287 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks Karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.): Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis danych informatycznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 200 złotych.

Potencjalni złodzieje wirtualnych przedmiotów powinni się więc strzec. Kara jest jak najbardziej realna. [źródło] Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)