Zeschuk: jRPGom brak ewolucji

Greg Zeschuk z BioWare wypowiedział się na temat tego, dlaczego według niego ostatnio na rynku dominują zachodnie cRPGi, podczas gdy japońskie produkcje są raczej w odwrocie.

Zeschuk: jRPGom brak ewolucji
marcindmjqtx

Choć Zeschuk przyznaje, że istnieją chlubne wyjątki, jak Demon's Souls, o większości gier tego typu wyraża się raczej niepochlebnie.

Upadek JRPGów to przede wszystkim skutek braku ewolucji, braku postępów. Jest tam wciąż to samo. Wyglądają ładniej, ale rozgrywka jest zawsze taka sama.

Mój ulubiony przykład to sytuacja, gdzie gra pyta "Czy chcesz zrobić to czy tamto?", odpowiadasz "nie". "Czy chcesz zrobić to czy tamto?" Nie. "Czy chcesz robić to czy tamto?" Nie. Niech zgadnę, chcecie, żebym odpowiedział "tak". I to właśnie charakteryzuje JRPGi.

Cóż, sam wielkim fanem japońskich RPGów nie jestem i też uważam, że przydałaby się temu gatunkowi większa doza innowacji, a przede wszystkim większa swoboda gracza (takie Final Fantasy XIII jest bardzo liniowe nawet jak na standardy serii). Ale i gry BioWare, abstrahując od ich jakości, nie były nigdy szczególnie innowacyjne. Jeśli zaś chodzi o podany przez Zeschuka przykład, to ciekawe, co powiedziałby na poniższy, ze stworzonego przez BioWare Dragon Age? Fakt, tutaj różnica jest taka, że opcji "Nie" nie ma w ogóle.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbiowarejrpg
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.