Zeno Clash 2 trafi na konsole

Zeno Clash 2 trafi na konsole17.07.2009 22:01
Zeno Clash 2 trafi na konsole
marcindmjqtx

W zeszłym miesiącu pisaliśmy o pogłoskach, że Zeno Clash, dostępne na PC jedynie poprzez Steam, trafi również na Xbox Live Arcade. Jak się okazuje, ACE Team planuje wydanie jej kontynuacji od razu na trzy platformy - PC, PS3 i Xboxa 360. W przeciwieństwie do pierwszej części, dostępnej jedynie w dystrybucji cyfrowej, druga ma trafić na półki sklepowe.

Główną zaletą opartego na silniku Source Zeno Clash jest jego surrealistyczny świat w stylu "punk fantasy", w którym otoczenie, postacie i wszystko inne na każdym kroku nas zaskakuje. Głównym bohaterem jest młodzieniec imieniem Ghat, wygnany ze swojego klanu za zabicie przywódcy rodu, hermafrodyty zwanego Ojcomatką. Motywy jego działania wyjaśniają się w częściowo interaktywnych retrospekcjach. Sama rozgrywka jest dość prosta i stanowi połączenie bijatyki i strzelanki. Więcej przeczytacie o niej w artykule na GameCornerze.

W przeciwieństwie do dość krótkiej części pierwszej, w której cała rozgrywka trwa jedynie kilka godzin, według Andresa Bordeu z ACE, jej kontynuacja będzie znacznie większa i dużo mniej liniowa. Będziemy mogli w niej swobodnie wędrować po świecie Zenozoiku. Jak mówi Bordeu, będzie to gra, którą chcieli od początku zrobić, gdyby mieli na to odpowiednie środki. Głównym bohaterem nadal będzie Ghat.

Jeśli tylko twórcy wzbogacą rozgrywkę, pozwolą nam na większą eksplorację świata oraz zachowają niesamowity klimat rodem z obrazów Boscha, to Zeno Clash 2 zdecydowanie będzie dla mnie jedną z bardziej oczekiwanych gier.

Paweł Dembowski

326911049591183402
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)