Zelda pójdzie za przykładem Mario i też przeskoczy na smartfony

Zelda pójdzie za przykładem Mario i też przeskoczy na smartfony

Zelda pójdzie za przykładem Mario i też przeskoczy na smartfony
Maciej Kowalik
15.05.2017 11:15

Czy ktoś wyobrażał sobie, że taka marka nie będzie częścią nowej strategii Nintendo?

Jeśli coś dziwiło, to fakt, że mobilna odsłona serii nie została zapowiedziana w pierwszym rzucie gier na smartfony i tablety, które powstaną dzięki współpracy Nintendo i DeNA. Choć może niepotrzebnie odwracałaby wtedy uwagę od Breath of the Wild.

Póki co na iOS i Androida trafiło Super Mario Run i Fire Emblem Heroes. Biorąc pod uwagę, że obie gry prezentują różne modele biznesowe, można przypuszczać, że Nintendo sprawdza w ten sposób rynek.

325604215093539442

Efekt jest taki, że mobilne Fire Emblem zarobiło dla Nintendo więcej. Choć prezes firmy zapowiedział, że nie oznacza to jeszcze całkowitego przekreślenia modelu gier premium.

Jeśli idzie o Zeldę, stosunkowo łatwo wyobrazić sobie obie opcje, choć zakładam, że chętniej widzielibyśmy na naszych telefonach porządną przygodę, a nie coś co jest Zeldą tylko z nazwy, jak w przypadku maratonu Mario. Informatorzy Wall Street Journal nie rozwiewają tych wątpliwości, ale twierdzą, że prace nad mobilną odsłoną serii już trwają, a gra ma być następna w kolejce po mobilnym Animal Crossing, którego możemy spodziewać jeszcze w tym roku. Choć ta kolejność może nie być ostateczna.

Skoro mówimy o "informatorach" a tekst nie jest ozdobiony odpowiednim zwiastunem, to wiadomo, że rzecz nie jest jeszcze oficjalna. Nintendo i DeNa nie komentują sprawy. Z kolei Pokemon Co. nie komentuje wzmianki o tym, że rzekomo pracuje nad nową aplikacją związaną z Pokemonami. Ale wygląda na to, że kilka bardzo ciekawych zapowiedzi pędzi w naszą stronę.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)