Żegnaj, Xbox Live. Na scenę wchodzi Xbox Network

Zmiana jest kosmetyczna, ale jednak. Microsoft twierdzi, że chodzi o uproszczenie stosowanej nomenklatury, aczkolwiek zdania na ten temat bez wątpienia będą podzielone.

Xbox One S
Xbox One S
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Louis Philippe
Piotr Urbaniak

23.03.2021 09:32

Teraz musicie się skupić. Platforma sieciowa Microsoftu, która od momentu premiery w listopadzie 2002 roku nosi nazwę Xbox Live, zostaje przechrzczona na Xbox Network. Ale subskrypcja premium, umożliwiająca grę po sieci, w dalszym ciągu będzie figurować jako Xbox Live Gold, poinformowała firma.

Jasne? Cóż, jak stwierdzono w oficjalnym komunikacie, zmiana ma na celu "odróżnienie podstawowej usługi od członkostwa Xbox Live Gold".

Prawdopodobnie jednak sprawa jest nieco bardziej złożona, a jej genezę stanowi... Game Pass, który w tej chwili, co jasne, jest dla Microsoftu usługą ważniejszą. A również dostępną w ekosystemie Xboksa.

Spółka z Redmond ewidentnie wychodzi z założenia, że tańszy Xbox Live Gold (29 zł/mies.), umożliwiający właściwie tylko granie po sieci, kanibalizuje jej Game Pass Ultimate (55 zł/mies.), łączący dostęp do zabawy online z biblioteką ponad 100 gier. Obrazowy dowód zyskaliśmy w styczniu, gdy Microsoft próbował podnieść cenę golda. Mimo iż później, w obliczu krytyki, szybko się z tego wycofał.

Zatem, wygląda na to, że teraz PR potraktował temat z innej strony: chce uniknąć oczywistej konotacji między samą platformą sieciową a usługą Xbox Live Gold.

Dla świadomego konsumenta nic się nie zmienia, ale już reszta będzie zmuszona do pokłonienia się nad niuansami, a co za tym idzie, być może sięgnie po droższy abonament. W tym szaleństwie jest metoda, przyznajcie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.