Zdjęcie zamordowanego w grudniu rosyjskiego ambasadora trafiło do Batman: Enemy Within

Zdjęcie zamordowanego w grudniu rosyjskiego ambasadora trafiło do Batman: Enemy Within09.10.2017 09:00
Zdjęcie zamordowanego w grudniu rosyjskiego ambasadora trafiło do Batman: Enemy Within
Maciej Kowalik

Telltale czeka kiepski poranek. Aktualizacja: studio wydało oświadczenie.

Aktualizacja:

Developer nie udaje, że nic się nie stało. W komunikacie podesłanym Gamasutrze, Telltale przeprasza za zaistniałą sytuację i informuje, że aktualizacja usuwająca poniższe zdjęcie trafiła do certyfikacji na wszystkich platformach.

Oryginalny wpis:

Zabójstwo Andrieja Karłowa w galerii sztuki w Ankarze pewnie większość z nas pamięta dobrze. Film na którym został zastrzelony emitowały wszystkie telewizje, więc niełatwo o tym zapomnieć.

A jednak ktoś w Telltale wykazał się wyjątkową niefrasobliwością. Efekt? Ciało Karłowa trafiło do gry. Jest widoczne na ekranie batkomputera w najnowszym odcinku epizodycznego Batman: Enemy Within. Gdy nasz ulubiony Paweł Kamiński zainteresował mnie tematem, byłem sceptyczny. Ciało w grze nie ma takiego brzucha, prawa ręka jest ułożona inaczej. I szczerze mówiąc, nie chciało mi się wierzyć w aż taką ignorancję developera.

Ale jednak...

Mechanizm działania pracownika Telltale łatwo odgadnąć. Deadline się zbliżał, trzeba było przygotować scenę, więc zamiast rysować, wyszukał w google zdjęcie jakiegoś ciała. A że nie skojarzył... Podejrzewam, że od dziś całe studio będzie czujniejsze. I liczę oczywiście na jakiś komunikat w tej sprawie oraz rychłą podmianę tego elementu w grze. No, nie przystoi.

Sama praktyka wrzucania do gier lekko przerobionych zdjęć znalezionych lub kupionych w sieci nie jest oczywiście niczym nowym. Graficy działają tak często w przypadku mniej eksponowanych elementów. Ale jednak jest różnica pomiędzy umieszczeniem w grze zdjęcia ciała człowieka, którego śmierć wszyscy widzieliśmy, a wrzuceniem do Mass Effect 3 fotki z Getty Images. Ostrzegam, że podpis po prawej stronie może być jakimś spoilerem, ale jednak kilka lat już minęło.

325556126459115484

Maciej Kowalik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)