Zdaniem analityków Wii potanieje

Jakub Jatkiewicz

13.06.2009 11:34, aktual.: 02.07.2009 05:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz kolejny powracamy do tematu Wii i ceny tej konsoli. Nintendo zapowiedziało, że w tym roku nie przewiduje cięć, a jeśli na rynku utrzyma się trudna sytuacja obniżka nie zostanie wprowadzona nawet w roku 2010. Co innego uważa Michael Pachter, jego zdaniem firma nie będzie miała innego wyboru.

Nintendo po kilku latach ciągłych problemów z dostawami Wii udaje się powoli nasycić rynek swoją konsolą. Zdaniem analityków będzie to głównym powodem nadchodzącej obniżki - Big N aby wyprzedać nadprodukcje Wii będzie zmuszone do cięć.

"Dostawy Wii w końcu przewyższyły zapotrzebowanie, więc spodziewamy się spadku sprzedaży w stosunku rocznym w pierwszej połowie roku 2009.

Przewidujemy, że Nintendo aby wypełnić roczne prognozy sprzedaży obniży cenę konsoli do 199,99 dolarów jeszcze przed wakacjami.

W drugiej połowie roku przewidujemy, że Sony obniży cenę PlayStation 3 i jeśli cięcie będzie wystarczające, spodziewamy się reakcji Microsoftu (pod postacią zestawów lub dalszych obniżek, pomimo tego, że Microsoft dopiero co przedstawił zestaw zawierający Xbox 360 Elite z grami Halo 3 oraz Fable II)".

fot.: Nitendo

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)