Zdalna sesja RPG dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Cel - zbiórka na rozwój telemedycyny

Zdalna sesja RPG dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Cel - zbiórka na rozwój telemedycyny
16.06.2020 15:54
Zdalna sesja RPG dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Cel - zbiórka na rozwój telemedycyny

To nie pierwszy raz, gdy gracze czy influencerzy zbierają na osoby potrzebujące pilnej interwencji medycznej - albo na rzecz organizacji, która wspiera pomoc chorym osobom. Ale ten przypadek jest bardziej nietypowy, bo gra analogowa, a cel - bardziej futurystyczny. Ale tylko z nazwy.

Fundacja K.I.D.S. i grupa Lans Macabre odpalą dziś o 16.00 na Twitchu sesję gier fabularnych online. Będzie to jednocześnie zakończenie programu "Wilka Przygoda". W sesji wezmą udział: Kamil Nowak (Blog Ojciec), Artur Kurasiński, Tomasz "Łosiu" Łoś i Piotr Jasik (Game Troll). W roli Mistrza Gry wystąpi Wojciech Rzadek, współzałożyciel grupy Lans Macabre. Rozgrywkę będzie można śledzić na żywo na platformie Twitch, na kanale Tomasza Łosia: https://www.twitch.tv/losiugra, a także Lans Macabre: https://www.twitch.tv/lansmacabre.

Ok, a co jest celem? To wdrażanie rozwiązań telemedycznych w Centrum Zdrowia Dziecka. Cóż to jest ta telemedycyna? To cała gałąź usług medycznych, jakie można świadczyć na odległość. Chodzi zarówno o wizyty u specjalistów, ale też o cykliczną opiekę i konsultacje nad osobami po operacjach.

- W Polsce nadal jest wiele dzieci, które ze względu na miejsce zamieszkania czy brak środków finansowych są wykluczone społecznie, a zaawansowana medycyna jest dla nich niedostępna. Jeśli np. samotna matka z dzieckiem z Bieszczad musi wydać kilkadziesiąt złotych na dojazd do Centrum w Warszawie, a jej na to nie stać, to jej dziecko może nie będzie leczone - wyjaśniał dyrektor Instytutu dr Marek Migdał w rozmowie z Bolkiem Breczką z WP Tech.

Polecam zresztą cały artykuł z linku wyżej, bo - wbrew pozorom - taki monitoring to nie jest rok 2077, ale tu i teraz. Tylko do realizacji telemedycznych projektów brakuje tego, co zawsze - pieniędzy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)