Zawodowi gracze mają refleks pilota i płuca palacza

Zawodowi gracze mają refleks pilota i płuca palacza10.06.2010 15:05
Zawodowi gracze mają refleks pilota i płuca palacza
marcindmjqtx

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Essex pokazały, że zawodowi gracze komputerowi mają szybkość reakcji porównywalną z pilotami myśliwców, ale tragiczną kondycję fizyczną.

Badania zostały przeprowadzone przez dr Dominica Mickelwrighta podczas Gadget Show Live na NEC, w ramach dokumentu "eSportowcy” tworzonego przez BBC Radio Four. Dr Mickelwright, kierownik jednostki badań sportu, wydajności fizycznej oraz zmęczenia na wydziale nauk biologicznych Uniwersytetu Essex odkrył, że wprawdzie nastawienie psychologiczne oraz refleks graczy osiąga poziomy zawodowych sportowców, ale kondycja fizyczna jest dużo poniżej przeciętnej. Nie jest to w sumie specjalnie zaskakujące, ale to, co lekko przeraża, to jak bardzo kiepską kondycję mają zawodowi gracze. Przytaczany przez dr Mickelwrighta przykład to gracz przed trzydziestką, który wyglądał na szczupłego i zdrowego, o budowie przypominającej maratończyka... ale miał wydolność płuc i kondycję na poziomie sześćdziesięcioletniego nałogowego palacza.

Warto pamiętać o tych wynikach badań zastanawiając się, czy chce się posiedzieć dwie godziny dłużej przed komputerem lub konsolą klikając w StarCrafta czy inne Halo, czy też może pójść na basen, szermierkę czy ściankę wspinaczkową...

Leszek Karlik

327274541112298372
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)