Zapraszamy na Pixel Heaven 2013

Zapraszamy na Pixel Heaven 2013

Zapraszamy na Pixel Heaven 2013
marcindmjqtx
22.02.2013 14:40, aktualizacja: 15.01.2016 14:54

Lubisz gry retro i nie masz jeszcze planów na czerwiec? Jeśli na obydwa pytania odpowiesz twierdząco, to Pixel Heaven 2013 będzie doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu.

Pixel Heaven to impreza dla miłośników gier z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Podczas jej trwania będziecie mogli wspólnie pograć na konsolach 8 i 16-bitowych, wziąć udział w konkursach, czy pograć w całkiem współczesne tytuły. Dodatkowo odbędzie się wystawa komiksów, flipperów, a także otrzymacie możliwość gry w kapsle na specjalnym torze Red Bull. Podczas samego wydarzenia odbędą się również koncerty I set my pixels on fire (czyli koncert na Gameboyu, z towarzyszącymi wizualizacjami z gier NES), a także Ay-riders (również grających muzykę retro, do posłuchania tutaj).

Głównym wydarzeniem Pixel Heaven będą "retro stories", czyli cykl paneli i prezentacji z udziałem osób, które tworzyły Bajtka i Top Secret (obecność potwierdziła prawie cała redakcja), jak i twórców gier, takich jak Adrian Chmielarz, Darek Żołna, czy Sos Sosnowski.

Pixel Heaven odbędzie się w Warszawie, 15-16 czerwca w Centralnym Domu Qultury (Burakowska 12). Organizatorzy dają możliwość spędzenia całych dwóch dni na imprezie (łącznie z nocą, gdzie będzie można pograć w gry przy piwie). Stronę wydarzenia jak i jego dokładny plan znajdziecie tutaj. Polygamia ma przyjemność objąć patronat medialny nad całą imprezą.

Maciej Śmietanko

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)