Zapraszamy na Pixel Heaven 2013

Strona głównaZapraszamy na Pixel Heaven 2013
22.02.2013 14:40
Zapraszamy na Pixel Heaven 2013
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Lubisz gry retro i nie masz jeszcze planów na czerwiec? Jeśli na obydwa pytania odpowiesz twierdząco, to Pixel Heaven 2013 będzie doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu.

bEEfMCWd

Pixel Heaven to impreza dla miłośników gier z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Podczas jej trwania będziecie mogli wspólnie pograć na konsolach 8 i 16-bitowych, wziąć udział w konkursach, czy pograć w całkiem współczesne tytuły. Dodatkowo odbędzie się wystawa komiksów, flipperów, a także otrzymacie możliwość gry w kapsle na specjalnym torze Red Bull. Podczas samego wydarzenia odbędą się również koncerty I set my pixels on fire (czyli koncert na Gameboyu, z towarzyszącymi wizualizacjami z gier NES), a także Ay-riders (również grających muzykę retro, do posłuchania tutaj).

Głównym wydarzeniem Pixel Heaven będą "retro stories", czyli cykl paneli i prezentacji z udziałem osób, które tworzyły Bajtka i Top Secret (obecność potwierdziła prawie cała redakcja), jak i twórców gier, takich jak Adrian Chmielarz, Darek Żołna, czy Sos Sosnowski.

Pixel Heaven odbędzie się w Warszawie, 15-16 czerwca w Centralnym Domu Qultury (Burakowska 12). Organizatorzy dają możliwość spędzenia całych dwóch dni na imprezie (łącznie z nocą, gdzie będzie można pograć w gry przy piwie). Stronę wydarzenia jak i jego dokładny plan znajdziecie tutaj. Polygamia ma przyjemność objąć patronat medialny nad całą imprezą.

bEEfMCWf

Maciej Śmietanko

327241858508346169
bEEfMCXb