Zapowiedziano kolejną grę z uniwersum Władcy Pierścieni

Zapowiedziano kolejną grę z uniwersum Władcy Pierścieni05.09.2018 17:39
Zapowiedziano kolejną grę z uniwersum Władcy Pierścieni
Krzysztof Kempski

Po karciance przyszedł czas na MMO.

Coraz gęściej robi się w zaniedbanym ostatnio świecie gier z Władcy Pierścieni. Jeżeli czasami przeglądacie na steamie zakładkę Early Access, zapewne zauważyliście, że jakiś czas temu trafiło tam The Lord of the Rings: Living Card Game. Planowana w przyszłości jako free-2-play gra karciana. Wspominamy o niej jednak bardziej formalnie, bo wnioskując z opinii fanów, jeszcze długa droga przed jej twórcami, nim nie będzie powodować bólu zębów. Premiera za 3 do 5 miesięcy.

325488158081038300

Drugim projektem, o którym warto wspomnieć jest natomiast nowe MMO produkcji Athlon Games. To małe azjatyckie studio powiązane z chińskim właścicielem studiów takich jak Splash Damage czy Digital Extremes. Ich gra ma być MMO bazującym na prozie Tolkiena. Wszystko to oczywiście z pełnym błogosławieństwem (tfu) Middle-earth Enterprises, dzierżącego prawa do "Hobbita" i "Władcy Pierścieni". Gra ma być osadzona w epoce, gdy rozgrywała się akcja wspomnianych powieści.

I tyle na razie też na jej temat wiadomo. Rzecz trafi na PC i konsole, premiera będzie równoczesna, acz nie wiadomo kiedy nastąpi. Twórcy obiecują oczywiście doświadczenie rodem z gier AAA. Zobaczymy, jak poradzą sobie w obliczu tego, że zapoczątkowane w 2007 roku Lotr Online wciąż jeszcze nie zamierza wybrać się na emeryturę.

Krzysztof Kempski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)