Zapowiedziano drugi sezon The Wolf Among Us!

Zapowiedziano drugi sezon The Wolf Among Us!

19.07.2017 19:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telltale zaskakuje zapowiedzią kontynuacji jednej ze swoich najbardziej oryginalnych gier.

Napisał zaledwie wczoraj na Twitterze Job Stauffer, PR-owiec Telltale, odnosząc się do plotek na temat kontynuacji The Wolf Among Us. Bazująca na komiksowej serii Baśnie (Fables) gra skonstruowana była według schematu wszystkich produkcji tego studia od czasu The Walking Dead, ale oryginalne realia i ciekawi bohaterowie wynosili ją ponad ich typowy poziom.

Nic dziwnego więc, że Wolf Among Us zyskał w pewnych kręgach status produkcji kultowej, a gracze z niecierpliwością oczekiwali potwierdzenia prac nad kontynuacją. Szczególnie, że część pierwsza nie odpowiedziała na wszystkie intrygujące graczy pytania.

Obraz

Napisał Stauffer, odpowiadając fanom na pytanie o ewentualną kontynuację udanej gry. Wraz ze słowami przytoczonymi na początku tej wiadomości, jego wypowiedź zdawała się mocno sugerować, że Telltale nie zamierza w ogóle wracać do tematu The Wolf Among Us.

Okazało się, że prawda jest nieco inna. Kontynuacja powstanie, opowiadać będzie jednak zupełnie nową, niezwiązaną z pierwowzorem historię. W rolach głównych wystąpią znów Wilk Bigby i Królewna Śnieżka, a w ich role wcielą się ci sami co wcześniej aktorzy - Adam Harrington i Erin Yvette. Drugi sezon The Wolf Among Us trafić ma do sprzedaży w 2018 roku.

Telltale Games: Summer 2017 Update

Stało się więc to, na co jeszcze wczoraj miał nadzieję Maciek Kowalik, choć i on nieco wątpił w taki rozwój wypadków. Telltale zaskoczyło więc w tym przypadku prawie wszystkich. Szczęśliwie tym razem było to zaskoczenie z gatunku tych dobrych.

Wraz z oficjalną zapowiedzią drugiego zesonu The Wolf Among Us Telltale potwierdziło również, że w 2018 roku ukazać ma się ostatni sezon ich The Walking Dead. W roli głównej powróci tu Clementine, a całość ma stanowić zwieńczenie jej historii.  Studio podało również, że już 8 sierpnia tego roku do sprzedaży trafi pierwszy odcinek drugiego, 5-odcinkowego sezonu Batmana o podtytule The Enemy Within.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć o zestawie gier Telltale, oferowanym w ramach inicjatywy Humble Bundle. Zestawie, do którego zaskakująco nie trafiło właśnie The Wolf Among Us. Po tym, jak zapowiedziano jego drugą część, można tym bardziej spodziewać się, że to właśnie ta gra będzie ostatnią z nieujawnionych pozycji na poziomie "zapłać powyżej średniej".

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)