Z okazji 20. urodzin klasyczny Doom trafia na Androida

Z okazji 20. urodzin klasyczny Doom trafia na Androida
marcindmjqtx

31.12.2013 10:08, aktual.: 05.01.2016 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcecie sobie przypomnieć stare dobre czasy?

Doom swoje urodziny obchodził 10. grudnia, więc prezent dla fanów jest nieco spóźniony, ale dobrze, że się pojawił. Nie jest to pierwsza próba przeniesienia Dooma na urządzenia z systemem Android, ale ta wersja jest oficjalna - choć nie widzę, by wpływało to na jej jakość. Można ją pobrać za darmo ze sklepu Google Play.

Zrobiłem to, zagrałem i niestety oczywiście największym problemem jest sterowanie, niewygodne i nieprecyzyjne. Widać je zresztą na powyższym screenie. Może podpięcie pada by pomogło. Tylko po co wtedy grać na telefonie?

Dodatkowo, jeśli macie inne gry oparte na silniku Dooma: Dooma 2, Hexena czy Heretica czy dodatki to powinno się dać w nie zagrać przez tę aplikację. Wystarczy podmienić pliki.

Zróbcie wcześniej kopię doom.wad z katalogu Android/data/com.eltechs.originaldoom/ Usuńcie ten plik. Skopiujcie tam wszystkie pliki z rozszerzeniem .wad z katalogu z grą.

A twórcy tej wersji myślą o kolejnych portach na Androida - z logo przy tej zapowiedzi można wywnioskować, że najpierw będzie to Doom 2.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)