Z innej beczki: Bez komputera ani rusz

Marcin Kamiński

30.11.2004 10:57, aktual.: 02.07.2009 05:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania wykazały, że komputery stały się już przedmiotem koniecznym do przeżycia. Niektórzy respondenci przyznawali, że brak dostępu do domowego „peceta” wywołuje u nich uczucie zagubienia.

Ankieta, która została przeprowadzona przez firmę Mori for Packard Bell na tysiącu Brytyjczyków, wykazała że ponad dwie trzecie respondentów nie wyobraża sobie życia bez swojego sprzętu. Można się spodziewać, że części z nich nie wyłącza komputera przy wyjściu z domu.

Komputery bardzo szybko stały się kluczową technologią komunikacji. Wśród osób, które uznały „peceta” za ważnego “członka” rodziny, aż 93% korzysta z niego regularnie, m.in. do wymiany poczty elektronicznej ze znajomymi. Prawie połowa respondentów przyznała się do grania, a podobny odsetek wykorzystuje komputer do pobierania i odtwarzania muzyki.

Co ciekawe, aż 70% badanych posiadających dzieci uznało, że komputer pełni w ich życiu istotną rolę, podczas gdy wśród osób bezdzietnych ten odsetek wyniósł tylko 62%.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)