Z innej beczki: Bez komputera ani rusz

Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania wykazały, że komputery stały się już przedmiotem koniecznym do przeżycia. Niektórzy respondenci przyznawali, że brak dostępu do domowego „peceta” wywołuje u nich uczucie zagubienia.

Marcin Kamiński

30.11.2004 | aktual.: 02.07.2009 05:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ankieta, która została przeprowadzona przez firmę Mori for Packard Bell na tysiącu Brytyjczyków, wykazała że ponad dwie trzecie respondentów nie wyobraża sobie życia bez swojego sprzętu. Można się spodziewać, że części z nich nie wyłącza komputera przy wyjściu z domu.

Komputery bardzo szybko stały się kluczową technologią komunikacji. Wśród osób, które uznały „peceta” za ważnego “członka” rodziny, aż 93% korzysta z niego regularnie, m.in. do wymiany poczty elektronicznej ze znajomymi. Prawie połowa respondentów przyznała się do grania, a podobny odsetek wykorzystuje komputer do pobierania i odtwarzania muzyki.

Co ciekawe, aż 70% badanych posiadających dzieci uznało, że komputer pełni w ich życiu istotną rolę, podczas gdy wśród osób bezdzietnych ten odsetek wyniósł tylko 62%.

Źródło artykułu:WP Gry
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.