Z fana Nintendo stał się jednym z twórców nowej Zeldy

Historia z happy endem na niedzielę.

Z fana Nintendo stał się jednym z twórców nowej Zeldy

Do bardzo optymistycznej historii dokopał się jeden użytkowników Reddita. Zauważywszy w napisach końcowych najnowszej Zeldy angielsko brzmiące nazwisko, postanowił zbadać tożsamość nieoczekiwanego twórcy. Jak się okazało - przeczucie było dobre, a historia Coreya Bunnella może stanowić inspirację dla niejednego gracza.

Ten Amerykanin jeszcze w 2007 roku, jako miłośnik gier Nintendo, napisał na forum TranslatorsCafe posta, pytając użytkowników o radę. Dopiero co skończył szkołę średnią i nie był pewien, na jaki uniwersytet aplikować. Wiedział jedno - po pięciu miesiącach spędzonych na uczniowskiej wymianie w Japonii chciał swoją karierę kontynuować właśnie tam.

Obraz

Napisał wtedy.

Ostatecznie zdecydował się na studia na uniwersytecie Ritsumeikan w Kyoto. Jak opowiada na filmie zamieszczonym poniżej, o wyborze zdecydowało doświadczenie kadry nauczycielskiej w tworzeniu gier, lepsze niż w Stanach Zjednoczonych perspektywy pracy, ale też niższa cena studiów.

Student Voice 01: College of Image Arts and Sciences, Ritsumeikan University

W materiale, który powstał na potrzeby samego uniwersytetu, Runnell nie mówi za to o swoim marzeniu o pracy dla Nintendo. To jednak, jak wiemy teraz z napisów końcowych Zeldy, ostatecznie mu się udało.

Obraz

Da się? Da!

Dominik Gąska

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.