Z czego śmialiśmy się w ten prima aprilis? Branżowe żarty i żarciki

Z czego śmialiśmy się w ten prima aprilis? Branżowe żarty i żarciki

Z czego śmialiśmy się w ten prima aprilis? Branżowe żarty i żarciki
01.04.2016 18:54

Powoli dobiega końca ten dzień w roku, w którym każdy próbuje być zabawny, a nielicznym się udaje. Jak rozśmieszali nas twórcy i wydawcy gier?

Mogliście już dziś u nas przeczytać wpis Bartka Stodolnego, w którym przybliżał on żarty i nieporozumienia z minionych lat (nie tylko primaaprilisowe). Nie pozostaje więc nic innego, jak dodać do tego dzisiejsze „heheszki”.

Jak skończyłby się Dragon Age: Inkwizycja, gdyby był filmem akcji z lat 90.?

Na takie pytanie postanowiło odpowiedzieć studio BioWare. Efet poniżej.

Dragon Age: Inquisition – How It Could Have Ended

DLC z gadającym koniem do Wiedźmina 3

Jednak w kategorii „śmieszny filmik związany z grą RPG” wygrywa w tym roku zdecydowanie CD Projekt Red. Ich zapowiedź płatnego (jedyne 4 dolary!) rozszerzenia do Wiedźmina 3, które umożliwia rozmawianie z Płotką, to prawdziwy majstersztyk. Szczególnie, że twórcy nie boją się śmiać sami z siebie. Dużo śmieszniejsze od głównego żartu są tu „informacje” o źródłach błędów, związanych z koniem w Wiedźminie 3. A jako bonus udział pewnego dobrze znanego Polakom pana.

The Witcher 3: Wild Hunt - Roach

Book of Demons krzyżuje się z Super Hot

Twórcy hack and slasha Book of Demons stwierdzili najwyraźniej, że i temu gatunkowi przyda się jakaś odświeżająca odmiana. Spojrzeli więc na to, co z formułą FPS-a udało się zrobić Super Hotowi i postanowili... Dokładnie to samo wprowadzić do swojej gry. Co następne czeka taka odmiana, strategie turowe (ha ha ha).

Book of Demons is now SUPERHOT! (April Fools' Day 2016)

Koniec z tworzeniem gier na Vitę

Dobry tweet pojawił się na szeroko znanym w świecie gier fake'owym profilu CEO Kaz Hirai, w zabawny sposób udającym prezesa Sony. Na dobre żarty u tego źródła zawsze można liczyć, nie zawiodło i tym razem.

Zarzucenie prac nad Serious Samem 4

Chorwaci z Croteam poinformowali, że w trosce o najwyższą jakość dostarczanej graczom rozrywki zarzucili prace nad czwartą częścią Serious Sama. I od razu rozpoczęli prace nad Serioous Samem 5, który ma być grą taką, na jaką zasługują fani. By dostarczyć im jak najlepszych wrażeń twórcy postanowili wrócić do realiów, w których czują się najlepiej. Może byłoby to śmieszne, gdyby nie było jednocześnie bardzo gorzkim komentarzem na temat powszechnego w świecie gier wideo zachowania...

325668435307606642

Stronghold Kingdoms na Nokię

Niedawno informowaliśmy o pierwszym zwiastunie mobilnej wersji Twierdzy. W swoim primaaprilisowym żarcie jej twórcy postanowili nieco popuścić wodze wyobraźni i pokazać, jak gra mogłaby wyglądać na stareńkiej Nokii.

Polski tytuł filmu Doctor Strange

Na koniec żart może nie ze świata gier, ale fanom elektronicznej rozrywki powinien być bliski. Nie raz w końcu zdarzało nam się narzekać na polskie tłumaczenia gier.

Ze śmiechu omal nie umarł,

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)