Z cyklu zrób to sam, czyli gitara stworzona z NESa!

Czegóż to ludzie nie robili ze swoimi konsolami. W sieci pełno jest filmików jak ktoś rzuca, podpala, czy rozkłada na części pierwsze swoją konsolę. A może by tak zrobić z nią coś bardziej kreatywnego? Na taki pomysł wpadła pewna osoba, która stworzyła ze swojej starej konsoli NES, prawdziwą, praktycznie wydobywającą z siebie 8-bitową muzykę, gitarę elektryczną.

marcindmjqtx

Owa gitara jest dostępna na sprzedaż. W tym miejscu możecie nabyć sobie jedną, podkreślam jedną, bowiem jak na razie twórca nie wyprodukował ich więcej, sztukę tego jakże wielce oldschoolowego wiosła. Następna "dostawa" już niedługo. Cena tego cudeńka wynosi 150$, co nie jest zbyt wygórowaną kwotą za taki sprzęt. Wszystko w niej działa jak należy, nawet przyciski na konsoli odpowiadają za modulację dźwięku. Być może autor wypuści w przyszłości różne modele, stworzone m.in. dla fanów Xboxa czy PlayStation, bądź też stworzy instrukcję w stylu "zrób to sam".

Każdy z was zapewne chciałby dostać jakiś ciekawy, a zarazem innowacyjny, prezent na Gwiazdkę. Jeżeli jeszcze nie napisaliście listu do Św. Mikołaja, to chyba już wiecie o co w nim poprosić.

[źródło kotaku]

Adam Magdziak

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.