Yuji Naka odszedł z Segi, bo chciał tworzyć gry

Nie ma sensu pisać po raz kolejny kim jest Yuji Naka - spójrzcie na Wiki i wszystko stanie się jasne. No dobra, napiszę tylko, że bez niego nie było by m.in. pierwszego Sonic the Hedgehog, krótko mówiąc żyjąca legenda. Jakiś czas temu odszedł jednak z Segi i założył nowe studio Prope, które chociaż przynależy do wcześniejszego pracodawcy Naki, to jednak jest jedynie niewielkim, 40-osobowym zespołem tworzącym gry, a nie ogromną korporacją. W wywiadzie udzielonym Gamasutrze opowiada nieco o tej decyzji:

Yuji Naka odszedł z Segi, bo chciał tworzyć gry
marcindmjqtx

Cóż, mogłem zostać w samej Sedze, ale miałem tam już bardzo wysoką pozycję. Przemysł growy ma bardzo krótką historię za sobą i w wyniku tego, im więcej gier robisz, tym wyżej wypracowujesz sobie miejsce na firmowych szczeblach do czasu, aż zostajesz jednym z szefów całości. Kiedy to się zdarza, przestajesz mieć czas, aby w rzeczywistości robić gry. Krótko mówiąc, Naka został jednym z szefów. W wywiadzie przyznał zresztą, że jego ostatnia pozycja w Sedze nakazywała doglądanie wszystkich gier tworzonych przez firmę - wliczając masę wydawanych na rynek japoński pozycji to rzeczywiście masakra. Bardzo cieszy, że są ludzie, którzy ponad ciepłe i bardzo dobrze płatne stołki w korporacji wstawiają kreatywność i możliwość dostarczenia nowych pomysłów graczom. Mowa tu np. o wydanym niedawno muzycznym Let's Tap, o którym w rozmowie też pada kilka zdań. Zobaczcie zresztą filmik z rozgrywki w rozwinięciu i przejrzyjcie te stare wpisy. To naprawdę oryginalna koncepcja.

Jakub Tepper

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsegaprope
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.