Youtuberzy, których warto znać i oglądać

Nowa zasada internetu mówi: jeśli jest na świecie jakaś gra, to ktoś stworzył o niej jakiś materiał i wrzucił do sieci. No właśnie, kto?

marcindmjqtx

02.09.2011 | aktual.: 15.01.2016 15:44

W komentarzach pod tekstem o popularności growego wideoblogowania podrzuciliście masę linków do ciekawych kanałów na YouTube. W połączeniu z naszymi wcześniejszymi typami przygotowaliśmy krótki przewodnik po youtubowcach, których warto oglądać. Nie da się wypisać wszystkich, jest tego za dużo, dlatego też postanowiliśmy się skupić szczególnie na ludziach z polski.

Polska:

Suchy Kanał -  Von Zay wcześniej publikował na Gaminatorze cykl programów o retro grach "Doom Starców", na YouTubie publikuje materiały z najnowszych gier, mniejszych lub większych. Jakiś czas temu sprawdził się także jako komentator meczy StarCrafta.

Niezapominajka - na jej kanale można znaleźć letspleje ze starszych gier, takich jak The Longest Journey, pierwszy Tomb Rider czy Simon the Sorcerer. Jeżeli szukacie kobiecego spojrzenia na gry, to możecie je znaleźć właśnie tutaj. itzsereth poleca. Nowe konto Niezapominajki znajdziecie tutaj.

RockAlone2K - Rock za cel wyznaczył sobie zintegrowanie polskiego youtubowa. W cyklu Play Next przedstawia kanały innych i buduje zwartą społeczność z porozsiewanych kanałów. Oprócz tego prowadzi vloga "o wszystkim" i wraz z Rojo nagrywa tasiemcowy letsplej z Borderlands.

Rojov13 - niech 13 w nicku Was nie zmyli, Rojo ma lat zdecydowanie więcej. Na swoim kanale nagrywa materiały z gier starych i nowych, a także porusza bardziej teoretyczne zagadnienia jak "ludologia", "immersja", "grywalność" czy "paintball.

JJayJoker - swoją przygodę z publikowaniem letsplejów zaczął nietypowo, bo od Pataponów na PSP, co pokazuje, że jak się chce, to można zgrać materiały także z konsol. Ma na swoim koncie także kontrowersyjny cykl "Drunk Play", którego zasad możecie się domyślać. Nie róbcie tego w domu. Właściwie, to nigdy tego nie róbcie.

CTSG87 - na kanale MinecraftPL Kamil Popielski zajmuje się Minecraftem, tutaj wrzuca swoje lestpleje z innych gier. Na przykład z Wiedźmina 2. Jeżeli jeszcze nie graliście, to tutaj możecie obejrzeć grę w całości. Więcej odcinków niż pierwszy sezon Klubu Szalonych Dziewic.

Quaz9 - głównym obszarem wideodziałalności Tomka Drabika pozostają recenzje publikowane na Gaminatorze, jednakże na YouTube wrzuca wszystko inne: letspleje, vlogi, a także... zwiastuny swoich wideorecenzji.

Quasand - tytuł kanału, "Polski Lets Pleyowiec", mówi wszystko. W środku oczywiście Minecraft, a także House of the Dead, The Ball czy League of Legends.

Wybuchające Beczki - to kanał Krzysztofa Gonciarz z TVGry.pl. Poza wrzucaniem materiałów przedstawiających pracę w dużym serwisie "od kuchni", publikuje vlogi na ogólne growe tematy, a także bardziej humorystyczne materiały. Jak choćby ten, w którym zgrabnie streszcza całą fabułę serii Metal Gear Solid.

Qamillo - Kamil Przybysz na swoim kanale oddaje się Super Chraniu, czyli wyszukiwaniu wad w grach, które podobają się innym. Jeżeli szukacie odtrutki na hurrarecenzje innych, to znajdziecie ją właśnie tu. Oprócz tego można tutaj znaleźć Machinimy i programy wyśmiewające różne okołogrowe zjawiska.

Zagranica:

TotalBiscuit - anglik w cylindrze, który zaczynał od prowadzenia podcastu na temat World of Warcraft, a potem rozszerzył swoją działalność i nagle okazało się, że potrafi równie ciekawie opowiadać o dowolnej grze na świecie, a także być komentatorem esportowym. Regularnie odpowiada na pytanie "What the fuck is... [wstaw tutaj tytuł gry]"

OMFGcata - to kanał, który wielokrotnie pojawiał się w propozycjach czytelników. Jesse Cox publikuje materiały z masy gier, od World of Warcraft po Crysisa, ale na szczególną uwagę zasługuje cykl Co-Dependent, w którym przechodzi kooperacyjne produkcje w rodzaju Left 4 Dead czy Fear 3.

PressHeartToContinue - Dodger jest dziewczyną. Już to w zdominowanym przez dorastających chłopców świecie gier wideo wystarcza, aby była popularna. Na swoim kanale zajmuje się głównie publikowaniem podsumowań bieżących informacji. Jest też jednym z członków TheGameStation, zrzeszenia youtubowców, którzy tworzą materiały poświęcone grom. Tam znajdziecie jeszcze więcej ciekawych filmów. Na przykład świetny cykl Iron Gamer.

AngryJoeShow - Joe ma niemodną kurtkę i jest wściekły. Może czasami zbyt teatralnie, ale robi co może, aby jego recenzje wyróżniały się na tle innych. Dlatego się wścieka, przebiera, nagrywa na tle greenboksa i nadaje im wszystko mówiące tytuły jak: "32 powody dla których Fable 3 śmierdzi".

GameOn - obok TheGameStation przykład, że do prowadzenia telewizji internetowej wystarczy wyłącznie YouTube, Facebook i Twitter. W środku znajdziecie recenzje, wywiady, zapowiedzi, a także przegląd najważniejszych informacji tygodnia, w którym dwóch gości stoi na szarym tle i gestykuluje. Hmmmm

YogsCast - grupa znajomych nagrywających materiały z różnorodnych gier. Na szczególną uwagę, zdaniem fineara, zasługuje cykl "Hannah plays!", w którym tytułowa Hanna opatruje swoim komentarzem najnowsze produkcje, np. L.A. Noire. Mają także swój drugi kanał, poświęcony graniu w trybie dla kilku osób.

Classic Game Room - jeżeli jesteście spragnieni recenzji starszych gier, to na CGR znajdziecie ich bez liku. Jest to dosłownie wszystko, od świeżych tytułów na PlayStation 3 i Xboksa 360, przez Dreamcasta i PSX po Atari 2600 i Magnavox Odyssey.

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.