Youtuber i e-sportowiec poprowadzi dla TVP mecz piłki nożnej Polska - Holandia

Strona głównaYoutuber i e-sportowiec poprowadzi dla TVP mecz piłki nożnej Polska - Holandia
24.05.2016 11:14
Youtuber i e-sportowiec poprowadzi dla TVP mecz piłki nożnej Polska - Holandia
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

No cóż, to jedno z tych zdań, których nie spodziewałem się w życiu napisać.

bECisJcR

Należy je jednak delikatnie złagodzić. Eksperyment nie odbędzie się bowiem w telewizji, tylko na serwisie sport.tvp.pl. Tak czy inaczej wrażenie wciąż robi fakt, że właściciele wiodących w Polsce stacji przecierają powoli oczy i uświadamiają sobie, że e-sport to coś znacznie więcej niż te nieszczęsne "zawody w paleniu cygar".

Wspomnianym w tytule youtuberem jest Piotr "izak" Skowyrski - właściciel jednego z 15 polskich growych kanałów wiodących w 2015. Izak poza letsplayami i streamowaniem para się też komentowaniem meczy w Counter Strike'u. Swoje e-sportowe doświadczenie przeniesie do sportu, komentując wespół z Maciejem Iwańskim ze sport.tvp.pl mecz piłki nożnej Polska - Holandia. Jeden z dwóch ostatnich sparingów naszej reprezentacji przed Euro 2016 odbędzie się 1 czerwca o godz. 23:30.

Nie jesteście zadowoleni, że jakiś nowicjusz będzie komentował Wam mecz? Spokojnie - będziecie mieć wybór: - Robimy eksperyment. Na Sport.tvp.pl damy Wam możliwość posłuchania tradycyjnego komentarza albo naszego podejścia do tematu - wytłumaczył Maciej Iwański. - Nie wiem, jak wyjdzie, ale... jestem bardzo ciekaw.

Esport Now 2016 - Zapowiada Izak

Osadzenie izaka w roli komentatora meczu piłki nożnej to nie pierwszy znak, że TVP chce się zakumplować z e-sportem. Za pośrednictwem platformy VOD TVP obejrzymy bowiem wrocławski turniej Esport Now 2016, o którym ostatnio pisał Paweł. FantasyEXPO, agencja odpowiedzialna zarówno za organizację tych zawodów, jak i wielu innych imprez growych, zdradza, że to dopiero początek współpracy z Telewizją Polską: - Obecnie trwają rozmowy na temat kilku, wydawać by się mogło, niemożliwych projektów. Będą one łączyły świat internetu, gamingu i telewizji. Chcemy jak najmocniej łączyć streamerów i gwiazdy e-sportu z telewizją.

bECisJcT

To co, kto w przyszłym roku będzie transmitował potwierdzony już IEM w Katowicach? Rok temu zajął się tym Polsat, w tym kawałek tortu zgarnął TVN, a teraz...? Stacje trochę się pewnie o to policytują. A może ESL szybciej niż myślimy poszerzy zasięg swojego całodobowego kanału telewizyjnego eSportsTV i zawita z tą ofertą do Polski?

[źródło: Wirtualne Media: 1, 2]

Patryk Fijałkowski

bECisJdP