Yanis Varoufakis - z Valve do greckiego rządu i... co dalej?

Strona głównaYanis Varoufakis - z Valve do greckiego rządu i... co dalej?
06.07.2015 16:22
Yanis Varoufakis - z Valve do greckiego rządu i... co dalej?
bDTYKSkC

Yanis Varoufakis nie jest już ministrem finansów Grecji. Trzy lata temu dołączył do Valve, by uporać się z prawdziwymi problemami wirtualnych ekonomii w grach Team Fortress 2 i Dota 2.

bDTYKSjV

Valve było jednym z pionierów nowego modelu biznesowego, w którym grę jako taką dostawaliśmy za darmo. Ale w jej trzewiach zaszyto opcje, za które mogliśmy płacić drobne kwoty. Pod koniec zeszłego roku o Varoufakisa upomniała się ojczyzna. Pogrążona w ekonomicznym kryzysie Grecja, uczyniła z niego ministra finansów. Varoufakis wytrwał na stanowisku prawie pół roku.

Pewnie jesteście na bieżąco z wydarzeniami w Grecji. Najnowsze z nich to referendum, w którym obywatele tego kraju zagłosowali za odrzuceniem proponowanych im warunków pomocy finansowej. Varoufakis namawiał do tego. Ale mino to zrezygnował z funkcji, gdyż jego zdaniem ułatwi to rozmowy z innymi krajami z Europy.

Póki co, nie wiemy czy wróci do Valve. Przez ostatnie tygodnie jego twarz regularnie pojawiała się na pierwszych stronach gazet. Może najpierw trochę odpocznie.

bDTYKSjX

[źródło: Blog Varoufakisa]

Maciej Kowalik

327010215520655402
bDTYKSkT