XXI wiek: Twoja gra nie zostanie spatchowana, bo twórcy nie mają pieniędzy, aby zapłacić za to Microsoftowi

XXI wiek: Twoja gra nie zostanie spatchowana, bo twórcy nie mają pieniędzy, aby zapłacić za to Microsoftowi

XXI wiek: Twoja gra nie zostanie spatchowana, bo twórcy nie mają pieniędzy, aby zapłacić za to Microsoftowi
marcindmjqtx
19.07.2012 09:27, aktualizacja: 05.01.2016 16:41

Grasz w Fez i gra zjadła Ci zapisany stan gry? Przykro mi, ale twórcy nic z tym nie zrobią, nie mają pieniędzy na wydanie patcha.

Fez to wydana w kwietniu 2012 gra, która po wielu latach pracy trafiła wreszcie do graczy za pośrednictwem Xbox Live Arcade. Szybko okazało się, że zawiera różne błędy (m.in. związane z wydajnością), jak to po premierze współczesnej gry ywa. Twórcy wypuścili łatkę, ale okazało się, że niektórzy gracze stracili swój zapisany stan gry.

To było w czerwcu.

Teraz blisko miesiąc później twórcy wywieszają białą flagę i oświadczają, że nie są w stanie wydać łatki poprawiającej to, co popsuła poprzednia łatka, bo nie mają pieniędzy aby zapłacić Microsoftowi za ponowny proces certyfikacji gry.

Aktualizacja miałaby kosztować Polytron "dziesiątki tysięcy" dolarów i zdaniem Phila Fisha ze studia Polytron (dwuosobowego, ale zawsze) płacenie tyle z punktu widzenia małej firmy nie ma najmniejszego sensu. Jednocześnie serdecznie przeprasza 1 proc. grających w Fez, których może dotyczyć problem z popsutym save'em.

To nie była łatwa decyzja, ale koniec końców, płacenie tak dużych sum za skakanie przez tyle płotków po prostu nie ma żadnego sensu. Już teraz jesteśmy dłużni Microsoftowi MASĘ pieniędzy za przywilej bycia na ich platformie. Ludzie często błędnie wierzą, że zostaliśmy opłaceni przez Microsoft za bycie wyłącznie na ich platformie. Nic bardziej odległego od prawdy. MY płacimy IM. Więc wygląda na to, że Polytron nie zarobił dostatecznie dużo na Fezie, aby opłacało mu się płacić, za naprawienie gry. Z biznesowego punktu widzenia można to zrozumieć, ale wątpię, czy ten procent graczy, którym gra się popsuła, będzie podzielać to zrozumienie. Zapłacili, więc chcą mieć działającego Feza.

Źródło: Polytron

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)