XCOM: Enemy Unknown po polsku na konsolach dopiero w listopadzie. Ale za to taniej

XCOM: Enemy Unknown po polsku na konsolach dopiero w listopadzie. Ale za to taniej
marcindmjqtx

10.10.2012 16:38, aktual.: 05.01.2016 16:31

Premiera XCOM: Enemy Unknown już w ten piątek. W przypadku wersji konsolowej na razie dostępna będzie jednak tylko anglojęzyczna wersja gry.

Się porobiło. W oficjalnej informacji prasowej dotyczącej premiery XCOM: Enemy Unknown czytamy:

Ze względu na wydłużający się czas potrzebny na testy kompatybilności konsolowego trybu multiplayer między różnymi wersjami językowymi gry, firmy 2K oraz Cenega zostały zmuszone do przesunięcia daty premiery polskiej wersji językowej na Xbox 360 i PlayStation 3. Czyli tak: PC-towa wersja ukaże się bez żadnych problemów - 12 października będzie dostępna w sklepach w polskiej wersji językowej.

Natomiast w przypadku wersji konsolowej sytuacja jest bardziej skomplikowana. 12 października trafi do sklepów, ale tylko w angielskiej wersji językowej. Sugerowana cena to 229,99 zł.

Ale! Polska wersja językowa ukaże się, tylko na razie nie wiadomo jeszcze kiedy - podobno gdzieś w listopadzie. Po co w ogóle na nią czekać? Ano po to, że będzie tańsza i to aż o 50 zł - sugerowana cena wyniesie 179,99 zł. Uwaga - ci, którzy już zdecydują się na angielską wersję i kupią ją, nie będą mieli okazji do przeskoczenia na język polski. Nie będzie żadnej łatki polonizacyjnej.

Czyli: albo kupujecie teraz, po angielsku i drożej, albo czekacie i kupujecie taniej i po polsku.

Co z osobami, które złożyły zamówienia przedpremierowe na grę? Wszystko zależy oczywiście od konkretnego sklepu. W przypadku muve, czyli sklepu należącego do Cenegi, dystrybutora gry, można skontaktować się z nim i poprosić o przeniesienie zamówienia na polską wersję w listopadzie - otrzyma się wtedy zwrot będący różnicą w cenie. Z innymi sprzedawcami radzimy kontaktować się osobiście.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)