XCOM: Chimera Squad – niespodziewana premiera, spodziewany sukces

XCOM: Chimera Squad – niespodziewana premiera, spodziewany sukces
24.04.2020 16:00
XCOM: Chimera Squad – niespodziewana premiera, spodziewany sukces
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Przynajmniej sukces pod względem recenzji, bo na wyniki sprzedaży jeszcze trochę poczekamy.

Nie będę ukrywał, że więcej deweloperów i wydawców mogłoby wydawać swoje gry w taki sposób jak Firaxis (do spółki z 2K Games) nowego XCOM-a. Tydzień temu Dominik pisał wstępną zapowiedź gry, a już dziś można ją pobrać ze Steama – piękne, prawda?

XCOM: Chimera Squad - Game Reveal Trailer

No, ale jak wiadomo świat działa inaczej, a teasery, zagadki, podchody i zapowiedzi-zapowiedzi stają się coraz popularniejszą formą zabawy dużych wydawców podczas kampanii marketingowej. W tym przypadku praktycznie jej nie było, bo twórcy sami podkreślają, że jest to jedynie spin-off, mocno bazujący na dokonaniach poprzednich gier z serii.

Tym razem jednak miejsce akcji ograniczono do jednego miast, co bardzo przypadło recenzentom do gust. Podobnie zresztą jak postawienie na już zdefiniowanych bohaterów, a nie tak jak wcześniej, losowo generowanych wojaków. To, jak i bardzo przystępna cena (do pierwszego maja grę można kupić na Steamie za jedyne 45 złotych) wystarczyły, by oceny na Metacriticu nie spadały poniżej 7/10.

325317387648186332

Swoimi wrażeniami podzielił się również znany na Polygamii Krzysiek Kempski, który miał kilka zastrzeżeń (w recenzji dla CD-Action wystawił tytułowi 7/10), ale ostatecznie bawił się dobrze: Myślę, że takie 7/10 i to w tak atrakcyjnej cenie, każdy przyjmie z otwartymi ramionami, prawda?

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)