Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

xCloud od września w Polsce. 100 gier na start, wszystkie uruchomisz również na smartfonie

Strona głównaxCloud od września w Polsce. 100 gier na start, wszystkie uruchomisz również na smartfonie
04.08.2020 15:29
xCloud od września w Polsce. 100 gier na start, wszystkie uruchomisz również na smartfonie
bDIpLNLW

Obecnie xCloud dostępny jest jedynie w kilku krajach na świecie. Ma się to zmienić 15 września. Usługa wejdzie wtedy w fazę beta w 22 państwach.

bDIpLNLp

Najważniejsza informacja? Znalazła się wśród nich Polska. Poza nami z xClouda mogą się cieszyć mieszkańcy Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanady, Korei Południowej, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Stanów Zjednoczonych.

xCloud w Polsce będzie dostępny początkowo wyłącznie na urządzeniach z Androidem. iOS jest w fazie testów i nie wiadomo kiedy się to zmieni. W co zagramy? Na liście nie zabrakło największych hitów od Microsoftu. Jest więc "Forza Horizon 4" ,"Gears 5" czy seria "Halo". Znajdą się też świeżynki pokroju "Grounded" czy polskiego "Carrion".

Play over 100 Xbox games on Android mobile with Xbox Game Pass Ultimate on September 15

Co ciekawe, część gier będzie umożliwiała sterowanie dotykowe. Na dziś taką opcję posiada m.in. "Hellblade: Senua's Sacrifice", ale liczba tytułów ma rosnąć.

bDIpLNLr

Mniej zorientowanym przypominamy, xCloud to usługa strumieniowania gier z platformy Xbox na smartfony. A to oznacza, że do zabawy niepotrzebna jest nawet konsola. Choć może się przydać. Jeżeli tytuł (np. "Sea of Thieves") posiada tryb kooperacji, jedna osoba może grać na konsoli, a druga dołączy na smartfonie.

Nowa platforma zostanie udostępniona bez żadnych dodatkowych kosztów wszystkim abonentom Xbox Game Pass Ultimate. Ten kosztuje 54,99 zł miesięcznie. Przez pierwszy miesiąc można wypróbować usługę za 4 zł. Jak słusznie uwagę zwraca Miron na Komórkomanii, konkurencyjna platforma GeForce NOW kosztuje 25 zł miesięcznie, ale kwota ta obejmuje wyłącznie dostęp do chmury. Wszystkie gry trzeba zakupić oddzielnie.

Na tym nie koniec nowości. Xbox przygotował też długą listę urządzeń i dodatków do smartfonów, które ułatwią rozgrywkę i zabawę. Szczegóły znajdziecie na Gadżetomanii.

bDIpLNMn