Xbox Series X|S z ciekawą funkcją. Zainstalujesz gry, zanim w ogóle je kupisz

Xbox Series X|S z ciekawą funkcją. Zainstalujesz gry, zanim w ogóle je kupisz

Xbox Series X|S z ciekawą funkcją. Zainstalujesz gry, zanim w ogóle je kupisz
24.09.2020 16:40, aktualizacja: 24.09.2020 17:27

Wygląda na to, że Microsoft chce, abyśmy mogli pobierać gry na konsole Xbox, nawet jeśli nie zdecydowaliśmy się na ich kupno.

Tak zwany pre-load, czyli możliwość wcześniejszego pobrania gry zakupionej cyfrowo, jest już na konsolach standardem. Jednak Microsoft poszedł o krok dalej i postanowił pozwolić na uprzednie zainstalowanie gry, nawet jeśli w ogóle jej nie kupiliśmy.

Sytuacja dotyczy zarówno wersji cyfrowych, jak i pudełkowych gier, a funkcję odkrył Jerko Cilas, redaktor portalu Lords of Gaming. Za pomocą nowej aplikacji mobilnej Xbox (w wersji beta) był w stanie zakolejkować pobieranie gry "Assassin's Creed Valhalla" bez złożenia zamówienia przedsprzedażowego.

Co ciekawe, taka opcja nie widniała w samym sklepie Xbox z poziomu konsoli, więc być może jest to funkcjonalność, która jest obecnie testowana. W każdym razie wydaje się być to przydatne rozwiązanie, ułatwiające życie i oszczędzające czas.

Portal Polygon zapytał przedstawicieli Microsoftu, jakie są plany wdrożenia tej funkcjonalności. Wydaje się, że będzie to lepsza opcja niż możliwość uruchomienia gry po pobraniu określonej ilości plików instalacyjnych na PS4 czy Xbox One. Z reguły wtedy mogliśmy jedynie pograć w ograniczoną porcję gry, a każdy tytuł musiał mieć to rozwiązanie implementowane osobno. Generalnie rewolucji z tym żadnej nie było, choć zapowiadało się ciekawie.

Na oficjalne potwierdzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale zapowiada się to na interesujące udogodnienie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)