Xbox Series X otrzyma dashboard o wyższej rozdzielczości. Tekst będzie bardziej wyraźny

Xbox Series X otrzyma dashboard o wyższej rozdzielczości. Tekst będzie bardziej wyraźny
17.08.2021 15:52
Xbox Series X i Xbox Series S
Xbox Series X i Xbox Series S
Źródło zdjęć: © WP | Piotr Urbaniak

Microsoft rozpoczął na urządzeniach Xbox Series X testowanie dashboardu w wyższej rozdzielczości. Testerzy uzyskali już dostęp do wydania Alpha Skip 2109.210813-2200, zaprojektowanego w celu poprawienia wyglądu elementów dashboardu na wyświetlaczach 4K.

Firma przekazała, że głównym problemem, jaki starano się zaadresować, jest ostrość i czytelność wyświetlanego w dashboardzie tekstu. Zmiana oznacza, że ​​strona główna, przewodnik i pozostałe obszary będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości natywnej.

Natywne 4K?

Dostarczone informacje wskazują, że aktualizacja znacznie poprawi wygląd dashboardu konsoli Xbox Series X na telewizorach 4K. Dotychczas obsługiwaną rozdzielczością przez konsolę było 1080p, co na urządzeniach z domyślnymi większymi ustawieniami mogło powodować wrażenie rozmycia tekstu i utrudniać odczytanie niektórych elementów.

Nie oznacza to jednak, że nową, natywną rozdzielczością będzie 4K. O ile Microsoft mówi o wyższej rozdzielczości natywnej dla niektórych elementów, to nic nie zapowiada, aby cały dashboard miał być w 4K.

Pierwsze testy

Serwis The Verge miał okazję przyjrzeć się już nowemu wizerunkowi. Podczas testów zauważono dużą poprawę czytelności tekstu oraz poprawienie wybranych elementów dashboardu. Przewodnik dla użytkownika oraz kilka mniejszych elementów również wyglądają lepiej, chociaż nie jest to tak zauważalne, jak w przypadku całego wizerunku dashboardu. 

Nowe zmiany pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak Microsoft rozpoczął testowanie trybu nocnego dla różnych konsol Xbox. Ten ostatni ma pozwolić posiadaczom Xboksa przyciemniać ekran, jasność diody kontrolera, a nawet przycisk zasilania Xbox. Obie aktualizacje powinny trafić do użytkowników jeszcze w tym roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)