Xbox Series S z oficjalną ceną w Polsce

Xbox Series S z oficjalną ceną w Polsce08.09.2020 16:18
Xbox Series S z oficjalną ceną w Polsce

Nie tak to sobie chyba Microsoft wyobrażał. Ale mleko się rozlało, wyciek okazał się wiarygodny, trzeba było uderzyć się w pierś. I w ten sposób już wiemy: Xbox Series S będzie w Polsce kosztować 1349 zł.

I choć nie jest to najbardziej wyczekiwana w naszej redakcji konsola, daje nam ogólne rozeznaniach w wydatkach, które czekają graczy w najbliższych miesiącach.

Wszystko zaczęło się od wycieku cen konsol Xbox Series X oraz Xbox Series S. Jak pisał Jakub, Microsoft nie był w stanie utrzymać tych szczegółów w tajemnicy. Dowiedzieliśmy się również, że obie maszynki na półki sklepowe trafią, przynajmniej w USA, 10 listopada. Przy okazji, zagadka kiedy wypada mityczny "holiday season", została rozwiązana.

Słowami polskiego oddziału Microsoft: Chcieliście poznać cenę Xbox Series S? Nie ma sprawy, oto ona – 1349 zł.

Dlaczego tak tanio? Spieszymy z odpowiedzią. XSS jest pozbawiony jakiegokolwiek czytnika płyt, ma posiadać nieco słabszy układ graficzny, ale producenci zarzekają się, że konsola ma i tak obsłużyć gry w 1440p/120 FPS, ray tracing, a do tego posiada dysk SSD NVMe. Tyle papier, na realia trzeba jeszcze poczekać.

A co z mocniejszym modelem? "Xbox Series X ma kosztować 500 dolarów, natomiast tańszy model S – 300 dolarów. To odpowiednio 1833 i 1129 złotych wg średniego kursu NBP (z 08.09.2020 r.)" – pisał rano Jakub. Idąc tym tropem, można śmiało zakładać, że za najbardziej pożądany model Xboxa zapłacimy ok. 2250 zł. Dużo? Mało? Chyba jednak w sam raz. Teraz czas na ruch ze strony Playstation.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)