Xbox Series S pod ostrzałem twórców. Powód? Jest zbyt słaby

Pomysł, aby wypuścić na rynek nieco słabszy sprzęt nowej generacji, z punktu widzenia oszczędzających jest na pewno ciekawy. Ale twórcy mają więcej wątpliwości. Krytyczne głosy pod adresem Microsoftu już się pojawiają.

Xbox Series S pod ostrzałem twórców. Powód? Jest zbyt słaby
Adam Bednarek

Xbox Series S jest tańszy o 900 złotych od modelu X, a na dodatek dostępny w dość korzystnym planie abonamentowym z miesięczną opłatą (prawdopodobnie) 119 zł na 24 miesiące z dorzuconym Xbox Game Pass Ultimate. 

Niższa cena nie bierze się z przypadku. Chociaż dostaniemy m.in. ray tracing, czyli technologię realistycznego tworzenia odbić i refleksów świetlnych w czasie rzeczywistym, to pod względem mocy z oczywistych powodów S jest gorsze od X.

Nie wszystkim się to podoba. Według głównego inżyniera silników graficznych w id software Billy'ego Khana, mniej RAM-u będzie sprawiało sporo kłopotów twórcom szykującym gry na Xboksa Series S. Problemem jest też przepustowość RAM. Zmniejszanie rozdzielczości może nie wystarczyć, aby gry działały płynnie.

Wcześniej podzespołami Xboksa Series S zmartwił się Sasan Sepehr z Remedy, widząc problem dla twórców w ograniczeniach mocy.

Obraz

Coś za coś. Xbox Series S nie bez powodu jest tańszy od Xboksa Series X, więc kupujący muszą liczyć się z pójściem na kompromis. Oczywiście nikt nie zaakceptuje faktu, że konsola za przeszło tysiąc złotych nie pozwala cieszyć się dobrą wydajnością. Warto jednak mieć z tyłu głowy, że Series S jest swego rodzaju zastępcą Xbox One X.

Pisał o tym Jakub Krawczyński w tekście porównującym oba modele:

Nie chcesz kompromisów? Wybór jest jeden. Xbox Series X jest pod kątem parametrów nie tylko najmocniejszym Xboksem, ale i najpotężniejszą konsolą nowej generacji w ogóle.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.