Xbox Series S ma mniejszy dysk, ale czy to problem? Oto, ile będą zajmować gry

Xbox Series S ma mniejszy dysk, ale czy to problem? Oto, ile będą zajmować gry

Xbox Series S ma mniejszy dysk, ale czy to problem? Oto, ile będą zajmować gry
Źródło zdjęć: © Polygamia.pl
Arkadiusz Stando
08.11.2020 13:38, aktualizacja: 02.03.2022 07:33

Gry na Xbox Series S zajmują mniej miejsca na dysku, niż gry na Xbox Series X. To oczywista oczywistość, ponieważ konsole te dzieli przepaść pod względem rozdzielczości. Ale jak to przekłada się na rzeczywiste rozmiary gier? Różnica też jest ogromna.

Na pokładzie Xbox Series S znajdziemy zaledwie 364 GB (512 GB w pełni) przestrzeni dyskowej na gry i aplikacje. Nie jest to jednak powód aby obawiać się, że dysk konsoli zapełni się dużo szybciej, niż w przypadku 1TB-owej pamięci Xbox Series X. Ile w rzeczywistości będą zajmować gry? W sieci pojawiło się porównanie.

Średnio, gry instalowane na Xbox Series S mają zajmować średnio o 40 proc. mniej przestrzeni dyskowej, niż w przypadku topowej konsoli Microsoftu. Sea of Thieves zajmuje zaledwie 17 GB na Xbox Series S, co w porównaniu z 47 GB na Xbox Series X jest stanowi przepaść. To aż 64 proc. mniejsze obciążenie przestrzeni dysku. Trochę gorzej wygląda to w przypadku Dirt 5, gdzie różnica wynosi już tylko 23 proc., ale w Gears 5 jest nadal nieźle - 39 proc.

Wygląda więc na to, że nie należy zbytnio przejmować się ilością dostępnego miejsca na dysku, jeśli planujecie zakup Xbox Series S. Konsola być może dysponuje odpowiednio mniejszą ilością wolnej przestrzeni dyskowej, ale też mniej wymaga. Wkrótce, miejmy nadzieję, dowiemy się nieco więcej na temat ilości niezbędnego miejsca dla kolejnych gier na Xbox Series S.

Jeśli zastanawiasz się, którą konsolę Microsoftu lepiej wybrać, sprawdź nasze porównanie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)