Xbox One X i cyfrowy Xbox One S wycofywane ze sprzedaży

Xbox One X i cyfrowy Xbox One S wycofywane ze sprzedaży

Xbox One X i cyfrowy Xbox One S wycofywane ze sprzedaży
17.07.2020 17:57

Microsoft szykuje się na nową generację.

W oświadczeniu dla brytyjskiego Eurogamera Microsoft potwierdził plotki, krążące w sieci od jakichś dwóch tygodni. Produkcja konsol Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition została zakończona. Po wyczerpaniu się egzemplarzy będących jeszcze w sprzedaży te konsole nie będą już dostępne do kupienia. Firma jest gotowa na przejście do następnej generacji i oczekuje, że klienci zrobią to wraz z nią. Brzmi oświadczenie Microsoftu. Standardowa "eska" pozostanie więc jedyną wersją Xboksa One, dostępną na rynku po premierze konsoli następnej generacji firmy. Jednocześnie jednak zastrzega ona, że chętni na kupienie Xboksa One powinni zasięgnąć języka u swoich lokalnych dostawców, by sprawdzić dostępność sprzętu.

https://twitter.com/XcloudTimdog/status/1279527266410811397?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1279528059910017024%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.eurogamer.net%2Farticles%2F2020-07-16-microsoft-officially-discontinues-xbox-one-x-and-xbox-one-s-all-digital-edition

Plotki o zatrzymaniu przez Microsoft produkcji konsol aktualnej (jeszcze) generacji zaczęły krążyć w sieci na początku lipca. Gracze zaczęli wtedy zauważać coraz bardziej powszechne braki w dostępności konsoli w cyfrowych sklepach. Początkowo mówiło się nawet, że "skasowane" mają zostać wszystkie Xboksy One - to jednak, jak widać, nie okazało się prawdą.

Najbardziej ciekawe jest w tym wszystkim, że Microsoft nie zdecydował się na pozostawienie w sprzedaży najmocniejszej wersji Xboxa One - czyli X. Można domniemywać, że Xbox One S pozostaje jako rozwiązanie budżetowe dla bardziej "casualowego" odbiorcy. PRAWDZIWI GRACZE (fuj) mają już patrzeć tylko w kierunku nowych konsol.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)