Xbox One trafi do sklepów w listopadzie

Xbox One trafi do sklepów w listopadzie04.09.2013 15:05
Xbox One trafi do sklepów w listopadzie
marcindmjqtx

Nie na E3, nie na Gamescomie, na którym datę premiery PlayStation 4 podało Sony, a właśnie dzisiaj - bez szczególnej okazji Microsoft zdradził datę debiutu Xbox One.

Konsola trafi do sklepów w USA, Wielkiej Brytanii i 11 innych krajach 22 listopada. Polska nie będzie miała tyle szczęścia - data premiery Xbox One w naszym kraju wciąż jest nieznana. W opublikowanym dzisiaj wywiadzie, Kuba Mirski z polskiego oddziału Microsoftu mówił:

MS ani autoryzowani dystrybutorzy nie wprowadzą konsoli Xbox One do Polski w tym roku. Nie wiemy, kiedy będziemy ją dystrybuować. Taki jest status na dziś, więcej będziemy być może wiedzieć na początku przyszłego roku. Nie wiadomo, jak w związku z brakiem oficjalnej dystrybucji będzie wyglądała w naszym kraju dostępność i cena gier na Xbox One. Internetowe sklepy przyjmują zamówienia zarówno na nie, jak i na samą konsolę. Bardzo prawdopodobne jest też, że giganci pokroju Media Markt i Saturna same zatroszczą się o zaopatrzenie. Europejskie sklepy informują jednak o ostatnich szansach na załapanie się na premierowy egzemplarz konsol - można więc zakładać, że w listopadzie Xbox One będzie w naszym kraju poszukiwanym towarem.

Microsoft uprzedzi więc europejską (i polską) premierę PlayStation 4 o tydzień (29.11). W Ameryce Północnej to konsola Sony będzie miała siedem dni przewagi - trafi do tamtejszych sklepów 15 listopada.

Odważny ruch ze strony firmy, która później odsłoniła swoje karty. Tak bliskie premiery obu konsol oznaczają, że klienci będą patrzeć na każdą linijkę ich specyfikacji i każdy dostępny na starcie tytuł, by upewnić się, że wyjdą ze sklepu z odpowiednim dla siebie sprzętem. Krótki odstęp czasowy nie będzie tu ważnym czynnikiem. Wy jesteście już pewni swojego wyboru?

[źródło: Xbox.com]

Konsola Xbox One Maciej Kowalik

326955915843037463
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)