Xbox One S potaniał do 199 dolarów. Ile więc może kosztować Scorpio?

Xbox One S potaniał do 199 dolarów. Ile więc może kosztować Scorpio?

Xbox One S potaniał do 199 dolarów. Ile więc może kosztować Scorpio?
Paweł Olszewski
11.06.2017 13:18, aktualizacja: 11.06.2017 18:35

399? 449? 499 dolarów? "Najmocniejsza konsola w historii" wcale nie musi być najdroższa. AKTUALIZACJA

Microsoft dosyć niespodziewanie poinformował wczoraj o obniżce ceny Xboksa One S. Konsola kosztuje za wielką wodą 50 dolców mniej, 199 dolarów, co jest niewygórowaną ceną, jak na taki sprzęt. OK, może i ma on problemy z multiplatformami w 1080p, ale to jednocześnie sprzęt obsługujący HDR w grach i najtańszy na rynku odtwarzacz płyt z filmami Ultra Blu-Ray. Dla przypomnienia, PS4 Pro nie obsługuje tego formatu.

Konsola kosztuje 199 dolarów, dziś w nocy poznamy natomiast najprawdopodobniej cenę Scorpio. Wraz z obniżką "eski" zmieniły się też nasze oczekiwania względem tego sprzętu. Możliwe, że będzie on dwa razy droższy od swojej starszej siostry, może trochę więcej. Przebicie bariery pięciuset dolarów czy więcej (pamiętacie startową cenę PS3?) wydaje się niezagrożone. Microsoft może wycenić swój sprzęt trochę więcej od głównej konkurencji, kosztującej 399 dolarów PS4 Pro, oferuje wszak bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt. Dysproporcja ta nie może być jednak zbyt duża - wystarczy cofnąć się do 2013 roku żeby przypomnieć sobie, że 100 dolarów różnicy może być kluczowe (choć druga sprawa, że wtedy słabsza konsola była droższa od tej mocniejszej - wszystko przez sensor Kinect w zestawie).

Polski oddział Microsoftu nie potwierdził jeszcze oficjalnej ceny konsoli w naszym kraju. O ile jednak w ciągu ostatnich miesięcy można było znaleźć Xboksa One S w różnych promocjach poniżej tysiąca złotych, tak teraz cena ta stanie się pewnie standardem. Pamiętajmy tylko, że nieopodatkowane 199 dolarów to przeważnie 199 euro, co daje nam już ponad 800 zł. Nawet przy tego typu przelicznikach, Xboksa One S z jakąś grą albo dodatkowym padem będziemy mogli kupić nie przekraczając psychologicznej bariery tysiąca złotych. Ciekawe, bo jeszcze rok temu niewiele tańsze były zestawy Xboksa 360 Slim z Kinectem i pakietem starszych gier. Pytanie tylko, czy na chwilę przed zapowiedzią i premierą Scorpio, warto kupować starszy model?

Obraz

AKTUALIZACJA:

Wygląda na to, że jednak 499 dolarów. Geoff wie rzeczy.

AKTUALIZACJA 2:

Jak poinformowało właśnie Kotaku, obniżka o 50 dolarów jest tylko czasowa - Xboksa One S taniej będzie można kupić przez najbliższy tydzień. Redakcja zauważa jednak, że takie czasowe obniżki często zwiastowały permanentną zmianę ceny Xboksów o tę czasową wartość.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)