Xbox One nie poprawi sytuacji niezależnych twórców

Xbox One nie poprawi sytuacji niezależnych twórców
22.05.2013 16:52
Xbox One nie poprawi sytuacji niezależnych twórców
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Tak, jak obecnie nie będą oni mogli sami wystawiać swoich gier na cyfrowe półki sklepu Microsoftu.

Microsoft nie ma ostatnio dobrej passy u niezależnych twórców. Odkąd Sony zaprosiło na swoją konferencję Jonathana Blowa, japońska firma regularnie zbiera u nich punkty, czego owocem są kolejne zapowiedzi "indyków" na PS3 i Vitę. Jednym z powodów na pewno jest fakt, że by wydać swoją grę w PlayStation Network, nie potrzebują partnerstwa żadnego wydawcy.

Na Xboksie 360 jest to możliwe tylko w ramach Xbox Live Indie Games - mało eksponowanego katalogu gier, w którym znalezienie wartościowej gry graniczy z cudem. Bardziej prestiżowa kategoria - Xbox Live Arcade - wymaga już współpracy z wydawcą, by produkcja mogła do niej trafić. Na nowym Xboksie nic się w tej kwestii nie zmieni.

Osobiście spodziewałem się, że Microsoft pójdzie z duchem czasu i będzie chciał przypodobać się nieco niezależnym twórcom. Zwłaszcza, że spośród trzech firm produkujących najpopularniejsze konsole stacjonarne, tylko on ma takie wymagania i zmusza developerów do poszukiwań biznesowych partnerów. Pamiętajmy, że właśnie z tego powodu, odświeżony Oddworld: Stranger's Wrath nigdy nie dotarł do Xbox Live Arcade. Tak samo jak Machinarium.

źródło: Shacknews

Maciej Kowalik

326870467133069354
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)