Xbox One już niedługo doczeka się obsługi zewnętrznych dysków twardych

Xbox One już niedługo doczeka się obsługi zewnętrznych dysków twardych

Xbox One już niedługo doczeka się obsługi zewnętrznych dysków twardych
marcindmjqtx
21.05.2014 17:47, aktualizacja: 05.01.2016 15:37

To najważniejsza, ale nie jedyna nowinka zapowiedziana na czerwiec.

Dyski twarde w konsolach nowej generacji jeszcze przed premierą Xboksa One i PlayStation 4 zaczęły wydawać się małe. Dokładniej - w momencie, gdy poznaliśmy rozmiary gier, które będziemy na nich instalować. Microsoft najpierw obiecywał obsługę zewnętrznych dysków, ale potem okazało się, że ta funkcja zostanie dodana już po premierze konsoli. Marcin Kosman wieszczył wtedy: - Żeby jednak nie popadać w grobowe nastroje, warto pamiętać, że gdy Xbox One pojawi się w Polsce, dysk już pewnie będzie można sobie podpiąć.

I miał rację, bo obsługa zewnętrznych dysków twardych będzie częścią czerwcowej aktualizacji oprogramowania Xboksa One. Konsola będzie obsługiwała dyski 256 GB i większe. Maksymalnie dwa naraz. Przechowywane na nich gry i dodatki będziemy mogli zabrać do znajomych, podłączyć dysk do ich Xboksa One i cieszyć się nimi po zalogowaniu do Xbox Live lub włożeniu odpowiednich płytki do napędu.

Oprócz tego, w czerwcu będziemy mogli zmienić wygląd listy znajomych zastępując nicki prawdziwymi nazwiskami. Rozszerzenia doczeka się także system SmartGlass na smartfonach i tabletach.

[źródło: Major Nelson]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)