Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Xbox nie powiedział ostatniego słowa. Satya Nadella zapowiada więcej zakupów Microsoftu

Strona głównaXbox nie powiedział ostatniego słowa. Satya Nadella zapowiada więcej zakupów Microsoftu
23.09.2020 14:19
Xbox nie powiedział ostatniego słowa. Satya Nadella zapowiada więcej zakupów MicrosoftuXbox nie powiedział ostatniego słowa. Satya Nadella zapowiada więcej zakupów Microsoftu
bDzUdyXW

Wygląda na to, że Microsoft będzie kupował nowe studia deweloperskie. Takie zapowiedzi padły od CEO firmy w niedawnym wywiadzie nt. rozwoju działu gier.

bDzUdyXp

Po przejęciu ZeniMax Media wraz z m.in. Bethesdą, id software i Arkane Studios, Microsoft poszerzył liczbę wewnętrznych studiów deweloperskich z piętnastu do dwudziestu trzech. To imponujące zważywszy na to, że w roku 2017 miał ich zaledwie pięć.

Wygląda jednak na to, że to nie koniec zakupów ze strony Microsoftu. Dyrektor generalny firmy, Satya Nadella, w trakcie niedawnego wywiadu z portalem CNET zapowiedział, że w przyszłości firma będzie rozważać więcej takich wzmocnień swojego portfolio.

Nadella podkreślił zarazem, że tego typu przejęcia są skrupulatnie planowane. – To nie jest tak, że jednego dnia budzisz się i myślisz sobie "o, kupię sobie jakieś studio" – powiedział. Phil Spencer natomiast podkreślał, że czynnikiem decydującym jest tutaj zawartość, jaką Microsoft może dodać do platformy Xbox.

bDzUdyXr

Wszystkie przyszłe gry Bethesdy będą dostępne w dniu premier w ramach usługi Xbox Game Pass, a Microsoft w ten sposób chce zwiększyć liczbę stałych abonentów usługi. Obecnie wynosi ona 15 milionów osób, co jest wzrostem o 5 mln w porównaniu do kwietnia 2020 r. Wydaje się więc raczej prawdopodobne, że w przyszłości dojdzie do kolejnych przejęć ze strony Microsoftu, aby skłonić większe grono odbiorców do sięgnięcia po gry w abonamencie.

bDzUdyYn