Xbox nie powiedział ostatniego słowa. Satya Nadella zapowiada więcej zakupów Microsoftu

Strona głównaXbox nie powiedział ostatniego słowa. Satya Nadella zapowiada więcej zakupów Microsoftu
23.09.2020 14:19
Xbox nie powiedział ostatniego słowa. Satya Nadella zapowiada więcej zakupów Microsoftu
bDYNqGoS

Wygląda na to, że Microsoft będzie kupował nowe studia deweloperskie. Takie zapowiedzi padły od CEO firmy w niedawnym wywiadzie nt. rozwoju działu gier.

bDYNqGol

Po przejęciu ZeniMax Media wraz z m.in. Bethesdą, id software i Arkane Studios, Microsoft poszerzył liczbę wewnętrznych studiów deweloperskich z piętnastu do dwudziestu trzech. To imponujące zważywszy na to, że w roku 2017 miał ich zaledwie pięć.

Wygląda jednak na to, że to nie koniec zakupów ze strony Microsoftu. Dyrektor generalny firmy, Satya Nadella, w trakcie niedawnego wywiadu z portalem CNET zapowiedział, że w przyszłości firma będzie rozważać więcej takich wzmocnień swojego portfolio.

Nadella podkreślił zarazem, że tego typu przejęcia są skrupulatnie planowane. – To nie jest tak, że jednego dnia budzisz się i myślisz sobie "o, kupię sobie jakieś studio" – powiedział. Phil Spencer natomiast podkreślał, że czynnikiem decydującym jest tutaj zawartość, jaką Microsoft może dodać do platformy Xbox.

bDYNqGon

Wszystkie przyszłe gry Bethesdy będą dostępne w dniu premier w ramach usługi Xbox Game Pass, a Microsoft w ten sposób chce zwiększyć liczbę stałych abonentów usługi. Obecnie wynosi ona 15 milionów osób, co jest wzrostem o 5 mln w porównaniu do kwietnia 2020 r. Wydaje się więc raczej prawdopodobne, że w przyszłości dojdzie do kolejnych przejęć ze strony Microsoftu, aby skłonić większe grono odbiorców do sięgnięcia po gry w abonamencie.

bDYNqGpj