Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Xbox: nie musimy publikować gier Bethesdy na PlayStation, by nam się to opłacało

Strona głównaXbox: nie musimy publikować gier Bethesdy na PlayStation, by nam się to opłacało
17.10.2020 10:38
Xbox: nie musimy publikować gier Bethesdy na PlayStation, by nam się to opłacałoXbox: nie musimy publikować gier Bethesdy na PlayStation, by nam się to opłacało
bDzUhaJO

Szef marki Xbox, Phil Spencer, rozmawiał ostatnio z Kotaku. Padły interesujące słowa o wydawaniu gier Bethesdy na innych platformach.

bDzUhaJh

Nieformalnie Bethesda jest już częścią Microsoftu. Finalizacja transakcji według procedur może potrwać jednak aż do końca czerwca 2021 roku. Nadal istnieje wiele pytań odnośnie przyszłości marek takich, jak "Fallout" i "Elder Scrolls". To, że nie słyszymy definitywnych odpowiedzi może jednak wynikać z wcześniej przedstawionego faktu.

W najnowszym wywiadzie z Kotaku Phil Spencer nie wyraził definitywnych deklaracji, ale powiedział kilka rzeczy co najmniej ciekawych. Stephen Totilo zapytał szefa marki Xbox o to, czy Microsoft jest w stanie zarobić na inwestycji jeśli "Elder Scrolls VI" nie trafi na PlayStation? Spencer odpowiedział wprost: "tak".

Nie oznacza to, że tak być musi. Warto jednak przytoczyć dalszą wypowiedź: "Mamy xCloud, PC, Game Passa i konsole - nie musimy wydawać tych gier na innych platformach, aby się to nam zwróciło".

bDzUhaJj

Szef działu gier Microsoftu zaznaczył zarazem, że celem firmy nie jest odbieranie możliwości innym graczom.

Natomiast w kontekście ukazywania się gier pod banerem Xboxa na innych konsolach (w kontekście Switcha), Spencer powiedział, że nie jest to model wydawniczy, który da się sensownie podtrzymać.

"Abyśmy mogli to naprawdę wspierać, potrzebujemy pełnego ekosystemu Xboksa, czyli zapewne obsługi Live'a i Game Passa". Szef marki Xbox nie chciał jednak wypowiadać się za Nintendo i Sony. "To oni powinni odpowiadać na to pytanie" - dodał.

W rozmowie padło również kilka innych interesujących informacji - na przykład to, że Spencer spodziewa się, że Xbox Series S sprzeda się lepiej od modelu Series X, a także to, że XSS wczytuje gry szybciej niż XSX.

bDzUhaKf