Xbox LIVE na Twoim iPhonie

Xbox LIVE na Twoim iPhonie
marcindmjqtx

09.01.2012 19:41, aktual.: 15.01.2016 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tym razem nie chodzi tylko o aplikację pozwalającą podejrzeć profil i osiągnięcia z sieciowej usługi Microsoftu. Gigant z Redmond uderza na platformę iOS i Android pełną parą.

Wiadomość ta pochodzi z oferty pracy, jaką niedawno zamieścił Microsoft. Wynika z niej, że firma poszukuje twórców (zdolnych i pełnych pasji), którzy pomogą w dostarczeniu zabawy płynącej z obcowania z Xbox Live, posiadaczom innych mobilnych platform. Innych niż Windows Mobile oczywiście - a mowa o iOS-ie i (najprawdopodobniej) Androidzie. Praca miałaby przebiegać w bezpośredniej współpracy z twórcami oprogramowania konsolowego, a to oznacza zarówno gry, jak i wszelkie dobrodziejstwa typu usługi sieciowe czy awatary.

Nie jest to pierwszy ukłon Microsoftu w stronę użytkowników systemu iOS. Niedawno na AppStore ukazała się przeznaczona dla mobilnych sprzętów z nadgryzionym jabłkiem wersja gry Kinectimals, która w dużej mierze przypomina odsłonę znaną użytkownikom kontrolera Kinect.

Wygląda na to, że koncern wreszcie zdecydował się nie koncentrować jedynie na platformie Windows Mobile, choć "ekskluzywność" XBL na tym systemie wydawała się jednym z kilku głównych argumentów przemawiających za inwestycją w to oprogramowanie. Najwyraźniej Microsoft dostrzegł wreszcie potencjał drzemiący w iOS i Androidzie oraz ewentualne profity finansowe, jakie można dzięki takiemu podejściu uzyskać.

Najważniejsze, że skorzystają na tym gracze bawiący się mobilnym sprzętem opartym na różnych systemach operacyjnych.

[via Slashgear] Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)