Xbox Live na komórki potwierdzony

Xbox Live na komórki potwierdzony15.02.2010 16:30
Xbox Live na komórki potwierdzony
marcindmjqtx

Rano publikowaliśmy powyższe zdjęcie świadczące, że Xbox Live na komórki jest tuż tuż, a teraz już z oficjalną zapowiedzią wystąpił Microsoft. W między czasie, HTC, producent telefonów komórkowych, czy też smartphonów jak ktoś woli, w oficjalnym komunikacie prasowym ogłosiło, że w tym roku wprowadzi nowe modele aparatów z Windows Phone 7 Series z obsługą Xbox Live.

W komunikacie polskiego oddziału firmy, zatytułowanym "Gry Xbox LIVE, muzyka i wideo z serwisu Zune na telefonach HTC w 2010 roku" czytamy:

Windows Phone 7 Series, zaprezentowany na Mobile World Congress 2010, oferuje nowe podejście do obsługi telefonu, łączące najważniejsze dla użytkowników treści internetowe i aplikacje do zarządzania nimi. Po raz pierwszy w historii, Microsoft umożliwi obsługę gier Xbox LIVE oraz muzyki i wideo Zune na telefonach komórkowych z systemem Windows Phone 7 Series. Pytacie się więc, po co Wam ta informacja, skoro Xbox Live nadal nie ma oficjalnie w Polsce? Zapytaliśmy o to samo. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, możliwość z korzystania z Xbox Live w Polsce na nowych komórkach HTC będzie, jednakże jego dostępność w kraju zależy już od decyzji Microsoftu. Czyli generalnie nic nowego.

A o co chodzi z tym całym Xbox Live na komórki?

Podczas trwających w Barcelonie targów Microsoft pokrótce przedstawił aplikację dającą wgląd do naszego konta na Xbox Live: awatara, osiągnięć i to co robią aktualnie nasi znajomi. Będą oczywiście i gry, ale w tej chwili możemy się jedynie domyślać jakie. Z relacji na Engadget można wnioskować, że na ten moment przygotowano proste karcianki i różne odmiany kulek.

Słowem - nic specjalnie interesującego, ale pokazuje, że Microsoft chce być z graczem przez cały czas. Czy to na konsoli, pececie czy komórce. Bez względu na to, na czym będzie się grać, będzie się grało zalogowanym do jednego systemu.

[via Engadget]

327099196052695319
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)